Виктория Томова отпадна в Секешфехервар

Виктория Томова
Снимка: Торай Пан Пасифик

Втората ракета на България Виктория Томова отпадна на осминафиналите на турнира в Секешфехервар, Унгария, който е с награден фонд 100 хиляди долара.

В мач, изпълнен с обрати, тя отстъпи на третата поставена черногорка Данка Ковинич с 4:6, 6:2, 3:6 след повече от два часа игра.

В първия сет Томова поведе с 4:0, но след това загуби следващите шест гейма, а с това и частта. Във втората след 2:2 софиянката влезе в серия от четири поредни гейма и изравни сетовете.

В заключителната част Ковинич дръпна с 5:0 и едва тогава Виктория успя да спечели подаването си. В следващия гейм българката отрази два мачбола и върна единия пробив. При 5:3 черногорката отново сервираше за място на четвъртфиналите. Томова отрази още два мачпойнта, но изпусна възможност да пробие отново и при петата възможност съперничката ѝ затвори срещата.

24-годишната българка си тръгва с 13 точки за световната ранглиста, където е на 164-ото място през тази седмица.