Манчестър Юнайтед продължава напред, Борусия (М) пак излъга Рома

Мейсън Грийнууд вкара първия гол за Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед победи Партизан с 3:0 у дома на "Олд Трафорд" и предсрочно си осигури място в 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

"Червените дяволи" наложиха натиск на съперника си и закономерно поведоха в резултата в 21-ата минута, когато се разписа 18-годишният Мейсън Грийнууд. Юнайтед продължи да контролира играта напълно и удвои преднината си в 33-ата минута. Този път Антони Марсиал след солова акция преодоля трима защитници на сръбския тим и порази вратата им за 2:0.

Манчестър Юнайтед реши спора окончателно в своя полза четири минути след почивката с точен изстрел на Маркъс Рашфорд. Английският тим води с 10 точки в група "L" и не може да бъде изместен от второто място. АЗ Алкмаар има 8 пункта, Партизан - 4, Астана - 0. В следващия кръг Юнайтед играе с Астана навън, а Партизан гостува на АЗ Алкмаар.

Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи с 2:1 над Рома у дома в дербито от група “J”. Както и преди две седмици в Рим, германският тим отново вкара гол в последните секунди. В герой за домакините този път се превърна Маркус Тюрам - син на френската легенда Лилиан Тюрам. Преди това Федерико Фасио си вкара автогол в 35-ата минута, но след почивката изравни за "вълците"..