Циципас започна с победа в Лондон

Стефанос Циципас

Стефанос Циципас от Гърция стартира с победа при дебютното си участие във Финалния турнир на АТП на осемте най-добри тенисисти през сезона в Лондон. Поставеният под номер 6 Циципас надделя със 7:6(5), 6:4 над четвъртия в схемата Даниил Медведев (Русия), който също дебютира в надпреварата, след 102 минути игра в първия мач от група "Андре Агаси".

Гъркът сервира много солидно, като спечели 88 процента от точките при вкаран първи сервис (39 от 44) и не даде нито една възможност на пробив на съперника. Той взе първия сет в оспорван тайбрек след две поредни точки, а във втората част успя да реализира единствен брейк за 5:4, след което затвори мача при собственото си подаване. Така Циципас записа първи успех срещу Медведев в шестата среща помежду им, а руснакът не успя да запише 60-а победа за сезона.

В другия двубой от групата тази вечер водачът в световната ранглиста Рафаел Надал  ще играе срещу защитаващия титлата си Александър Зверев (Германия).