Трета загуба за Балкан във ФИБА Европа

Баскетболистите на Балкан (в зелено) отстъпиха в Красноярск.
Снимка: БК БАлкан-Ботевград

Шампионът на България по баскетбол за мъже Балкан (Ботевград) допусна трето поредно поражение в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.

В среща от четвъртия кръг на група "G" българите отстъпиха с 69:84 (19:21, 20:14, 14:27, 16:22) при гостуването си на руския Енисей (Красноярск), който остава начело в класирането с три победи и една загуба.

До почивката Балкан беше по-добрият отбор и водеше с 39:35. Втората половина от мача обаче премина изцяло под диктовката на руския тим, който след ударен старт от 20:4 в началото на третата четвърт взе комфортен аванс от 12 точки и лиши Балкан от надежди за втора победа в турнира.

За Балкан най-резултатен в мача с 15 точки бе Дайшон Найт, а 13 прибави Кенет Макелрат.
За Енисей Давион Бери и Дъстин Хог вкараха по 15 точки.

По-късно днес е другият мач от групата, в който румънският Клуж Напока приема шведския Сьодертеле.

От 19:00 часа пък е мачът на другия български представител в турнира - Левски Лукойл, който приема в зала "Универсиада" белоруския Цмоки (Минск).