Португалия се класира за европейското

Роналдо вкара 99-ия си гол с националната фланелка на Португалия

Европейският шампион по футбол Португалия ще защитава титлата си през следващото лято.

Португалците се класираха за първенството на Стария континент през 2020 година след победа с 2:0 над Люксембург като гост в мач от последния кръг в група "В".

Головете за Португалия вкараха Бруно Фернандеш в 39-ата минута и Кристиано Роналдо в 86-ата.

За Роналдо това бе гол номер 99 с националната фланелка, който дойде в 164-тия му мач за иберийската страна.

С това той изравни на 12-о място във вечната класация по изиграни срещи американеца Коби Джоунс и се доближи само на 12 от рекордьора за Европа Джанлуиджи Буфон, който има 176.

Египтянинът Ахмед Хасан държи първото място със 184 срещи.

В другия двубой от групата предсрочно осигурилият си класиране тим на Украйна завърши 2:2 като гост на Сърбия.

Западните ни съседи на два пъти повеждаха в резултата с голове на Душан Тадич от дузпа в началото на първото и Александър Митрович в началото на второто полувреме, но Украйна изравняваше с голове на Роман Яремчук и Артьом Бесидин, като вторият от тях дойде в добавеното време на срещата.

Сърбия се нуждаеше от задължителна победа и грешна стъпка на Португалия, за да може да се надява на директно класиране за Евро 2020, но сега "плавите" ще трябва да го потърсят през баражите в Лигата на нациите.

В крайното класиране победител в групата е Украйна с 20 точки, пред Украйна със 17, Сърбия с 14, Люксембург с 4 и Литва с 1 точка.