Стилияна Николова

Златна Стилияна Николова на Гран при в Марбея

Стилияна Николова спечели златния медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в испанския град Марбея. Второто място извоюва Тахмина Икромова от Узбекистан, а третото – световната шампионка Даря Варфоломеев от Германия...

публикувано на 10.03.24 в 09:42
Валентина Георгиева

Гимнастичката Валентина Георгиева спечели квота за олимпиадата в Париж

Най-добрата българска гимнастичка Валентина Георгиева спечели златния медал на финала на прескок на Световната купа в Баку. Завоюваното отличие й осигури квота за олимпийските игри в Париж, но все още се чака официалното потвърждение от Международната..

публикувано на 09.03.24 в 14:27
Виктория Томова

Виктория Томова победи бивша шампионка от Австралия оупън

Виктория Томова извоюва престижна победа на тенис турнира от сериите WТА 1000 в Индиън Уелс. В първия кръг тя се наложи с 6:4, 7:6 (5) над състезаващата се за САЩ рускиня София Кенин, която е шампионка на Откритото първенство на Австралия през 2020..

публикувано на 09.03.24 в 10:47

Турнирът "Дан Колов - Никола Петров“ събира борци от 23 страни

От 7 до 10 март в столичната зала "Асикс Арена" ще се проведе 61-то издание на Международния турнир по борба "Дан Колов - Никола Петров“. В надпреварата ще се включат близо 200 състезатели от 23 държави, сред които и призьори от големи..

публикувано на 07.03.24 в 06:15
Женският национален отбор по шахмат

Първа среща за обединение на родния шахмат

По инициатива на спортния министър Димитър Илиев днес ще се проведе работна среща с представители на Българската федерация по шахмат 2022 и Българската спортна федерация по шахмат. Целта е да се потърси решение за обединение на родния шахмат, за да..

публикувано на 05.03.24 в 06:00
Янаки Милев

Тенисистът Янаки Милев отива на финал в Анталия

Янаки Милев се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 Милев победи третия в схемата Святослав Гулин (Русия) с 6:2, 2:6, 6:4 за близо два часа на корта. Това е..

публикувано на 02.03.24 в 14:29
Александър Асенов

Александър Асенов с два медала от Световното по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания

Александър Асенов спечели титлата на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания в Реймс, Франция. Златното отличие е втори медал за нашия атлет от шампионата, след като успя да извоюва..

публикувано на 25.02.24 в 11:12
Станимир Беломъжев

Сребърен медал за България на СК по ски ориентиране

Станимир Беломъжев спечели сребърен медал в спринта от Световната купа по ски ориентиране в Хааня  (Естония). Беломъжев, който е двукратен световен шампион в дисциплината, остана на 9 секунди от победителя Никлас Екснтрьом (Финландия) 17:02 мин.,..

публикувано на 23.02.24 в 18:09

Кубрат Пулев и Махмуд Чар ще премерят сили в София

На 30 март Кубрат Пулев ще се изправи срещу Махмуд Чар в спор за редовната световна титла на WBA. Двубоят ще се проведе в "Арена София". "Това е едно невероятно събитие. Имаше много трудни решения. Правим невероятното и невъзможното, за да е пред..

публикувано на 22.02.24 в 14:38
Григор Димитров

Григор Димитров отпадна на полуфиналите в Ротердам

Григор Димитров няма да спори за титлата на турнира на твърди кортове в Ротердам с награден фонд от 2,2 млн. евро. На полуфиналите той загуби с 4:6, 3:6 от австралиеца Алекс Де Минор. Българският тенисист допусна пробив в първия гейм и на двата..

публикувано на 18.02.24 в 10:12