Българите със 17 медала от Европейското първенство по щанги за младежи

Българските щангисти спечелиха общо 17 медала на завършилото днес в Букурещ Европейско първенство за младежи до 20 и до 23-годишна възраст. Сензация в надпреварата направи Христо Христов, който спечели европейската титла за юноши до 20 години в категория..

публикувано на 27.10.19 в 13:45

Симеон Терзиев с амбиция за пробив в световния тенис

17-годишната ни млада тенис надежда Симеон Терзиев се е прицелил във върховете на световния тенис и работи усилено, за да ги достигне. До момента той дава сериозна заявка за успешна кариера – още при първото му участие на ITF турнир за мъже този..

публикувано на 25.10.19 в 11:54

След шока от 0:6 с Англия идват последиците и осмисляне на станалото

Вече трети ден събитията, които съпроводиха и последваха срамната футболна загуба на България от Англия в понеделник с резултат 0:6, тресат страната ни като същински кошмар. Расистките прояви на група фенове предизвикаха реакции без прецедент, не..

публикувано на 17.10.19 в 11:27

Българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун с квота за Олимпийските игри в Токио 2020

На Световното първенство по спортна гимнастика в Щутгарт, което е и квалификация за Олимпиадата в Токио, българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун се класира на десето място в многобоя и спечели квота за България на игрите догодина. Дейвид..

публикувано на 13.10.19 в 09:15

България срещу футболното хулиганство

Тази седмица българският парламент денонсира Европейската конвенция за насилието и лошото поведение на зрители при спортни прояви и ратифицира новата Конвенция на Съвета на Европа за интегриран подход към безопасност, сигурност и обслужване..

публикувано на 04.10.19 в 11:36

Младата надежда в тениса на маса – Цветелина Георгиева от клуб „Юнак“, Ардино

Спортният клуб по тенис на маса „Юнак“ в Ардино, област Кърджали, е сформиран през далечната 1961 година. През 1992 година ръководството на клуба учредява Международен турнир в чест на един от първите състезатели, впоследствие и треньор Тургут..

публикувано на 20.09.19 в 13:27

С първата си голяма победа, българският отбор по баскетбол на колички привлече многобройна и вярна публика

Българският национален отбор по баскетбол на колички съществува едва от две години и е естествено продължение в развитието на спорта в България – казва треньорът Владимир Искров. Той е завършил Спортната академия през 2009 г. с магистратура по..

публикувано на 02.09.19 в 13:17

Световната шампионка по ловна стрелба, дисциплина „Трап“ при девойките – Селин Али

Седемнайсет годишната Селин Али е световна шампионка по ловна стрелба, дисциплина „Трап“ при девойките. Израснала в семейство на ловци, тренирала различни спортове, пълна отличничка в училище, спортистката от град Айтос се отличава с упоритост и голям..

публикувано на 25.07.19 в 12:59

Кирил Николов - Дизела завоюва 2-рото място на Olympus Marathon в Гърция

Olympus Marathon събра най-добрите състезатели в света и ги отведе до дома на боговете – Олимп. Това бе седмият старт от Световните серии по Скайрънинг. Трасето беше с дължина 44 км, 3200 м денивелация, а най-високата точка – 2780 м. След силно оспорвано..

публикувано на 07.07.19 в 08:00

Албена Ситнилска вече мачка и на професионалния ринг

Руса красавица с мускули като скала, златна шампионка в най-големите бойни спортни състезания по света и отскоро победителка на професионалния ринг – Албена Ситнилска носи на гърдите си медали, колкото за цял отбор. В личната си история на боец досега е..

публикувано на 11.06.19 в 10:45