Eмисия новини
от 19.00 часа
Mbi 710 fëmijë morën pjesë në edicionin e 19-të të Festivalit të Fëmijës në Bosilegrad.

Evropa Lindore e mbledhur në Festivalin e Fëmijës kushtuar Pashkëve në Bosilegrad

Festimi i Pashkëve në Ballkan është i shumëllojshëm, me shumë muzikë dhe buzëqeshje fëmijësh. E këtillë është festa në Bosilegrad, një qytezë në Serbi, ku jetojnë kryesisht bullgarë. Vendbanimi gjendet 10 kilometra larg kufirit bullgaro-serb. Bosilegradi..

17.04.12 12:41 |
Всички новини: днес | вчера