Eмисия новини
от 11.00 часа
Ekaterina Zaharieva

Ministrja Zaharieva do të marrë pjesë në takimin e ministrave të jashtëm të NATO-së

Zëvendës kryeministrja dhe ministre e punëve të jashtme Ekaterina Zaharieva u nis për në Bruksel ku do të marrë pjesë në takimin e ministrave të jashtëm të NATO-së. Ministrat e punëve të jashtme të 29 vendeve anëtare të Aleancës, si dhe të Republikës së..

20.11.19 10:09 |
Ministret e punëve të jashtme të Bullgarisë dhe Namibisë - Ekaterina Zaharieva dhe Netumbo Nandi-Ndaitwah

Namibia dëshiron të dërgojë studentë të saj në universitetet bullgare

Ministrja e punëve të jashtme Ekaterina Zaharieva bisedoi me presidentin e Namibisë Hage Gottfried Geingob dhe me Kryeministren Saara Kuugongelwa-Amadhila. Zaharieva u takua dhe me homologen e saj Netumbo Nandi-Ndaitwah. Bujqësia, industria..

14.11.19 11:36 |

Bulgaria’s Deputy Premier Ekaterina Zaharieva pays official visit to Namibia

The two-day visit of Bulgaria’s Deputy Premier and Minister of Foreign Affairs Ekaterina Zaharieva to Namibia has begun. Minister Zaharieva visits this country at the invitation of the Deputy Prime Minister and Minister of International Relations and..

13.11.19 09:59 |

Zv.Kryeministrja Ekaterina Zaharieva është për vizitë zyrtare në Namibi

Filloi vizita zyrtare dyditore e Zv.Kryeministres dhe Ministres së punëve të jashtme Ekaterina Zaharieva në Namibi me ftesë të Zv.Kryeministrit të Namibisë, i cili është edhe Ministër i marrëdhënieve ndërkombëtare dhe bashkëpunimit Netumbo..

13.11.19 10:01 |

Luksemburgu i premtoi Bullgarisë përkrahje për anëtarësimin e saj në Shengen

Ministri i Jashtëm i Luksemburgut Jean Asselborn deklaroi pasi u takua në Sofje me homologen e tij bullgare Ekaterina Zaharieva se Dukata e Madhe do të bëjë çmos që të bëhet Bullgaria anëtare e sistemit Shengen sa më shpejt. Sipas Ministrit..

07.11.19 13:58 |
Zonja Zaharieva dhe zoti Mnacakanjan

Bullgaria dhe Armenia nënshkruan një protokoll për ripranim të shtetasve

Ministrja e punëve të jashtme Ekaterina Zaharieva dhe homologu i saj armen Zohrab Mnacakanjan shprehën dëshirë, që të dy shtetet të punojnë për një konektivitet më të madh. Në Jerevinë të dy ata theksuan domosdoshmërinë për fluturime direkte ajrore midis..

28.10.19 17:42 |

Prokuroria sinjalizoi për një diplomat rus i cili spiunonte në Sofje

Kryeprokurori Sotir Cacarov informoi ministren e jashtme Ekaterina Zaharieva për hetim të një spiunimi në Bullgari nga një shtetasi rus. U vendos që në vazhdim të një viti ai bënte zbulim dhe kishte takime të rregulla të fshehta me shtetas bullgarë si dhe..

28.10.19 17:03 |
Ministrja Ekaterina Zaharieva

Ministrja e Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva u nis për në Armeni

Ministrja e Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva u nis për një vizitë zyrtare në Armeni. Parashikohet nënshkrimi i një protokolli ndërqeveritar për aplikimin e Marrëveshjes për Riatdhesim mes BE-së dhe Armenisë, si dhe të marrëveshjes dypalëshe..

27.10.19 17:46 |

Bulgaria’s Minister of Foreign Affairs Ekaterina Zaharieva to pay official official visit to Armenia

Bulgaria’s Minister of Foreign Affairs Ekaterina Zaharieva left on an official visit to Armenia. Bulgaria and Armenia are expected to sign intergovernmental protocol for the implementation of the agreement on readmission between the EU and Armenia. The..

27.10.19 17:32 |

Kamioni vrasës nuk ka hyrë në Bullgari asnjë herë që nga viti 2017

Kamioni vrasës me 39 kufoma i cili u zbulua më 23 tetor në qarkun anglez Eseks, megjithëqë është  regjistruar në Bullgari, nuk ka hyrë në vend asnjë herë që nga viti 2017 e këtej, sipas informacionit të Policisë Kufitare. Kamioni me markën “Scania” ka dalë..

24.10.19 17:49 |
Всички новини: днес | вчера