Ново игрище за футбол изграждат в Шумен

Ново игрище за футбол на малки врати с изкуствена трева, ще бъде изградено от Военния спортен клуб „Шумен”. Това съобщи деканът на военния факултет полк. Сашо Евлогиев. Днес от 15 часа започва общото събрание на клуба, ще бъдат представени отчет за дейността през миналата година и планът за 2017 г. В новия бюджет за работата са предвидени 54 хиляди лева. Военният спортен клуб завоюва четвърто място в комплексното класиране на Националната военна спортна федерация, в конкуренцията на 28 военни клуба.

Млади фехтовачи с международни награди

Деца от два шуменски клуба по фехтовка участваха в Международния турнир „Мемориал Рудолф Цветков”, който се проведе в Любляна, Словения. Сара Младенова от СК ”Шумен” с треньор Младен Младенов спечели купата във възрастовата група до 14 години с победа над състезателката от Хърватия на полуфинал и победа над представителката на Австрия на финала с 15..

публикувано на 18.12.17 в 11:49

СК "Шуменска крепост" отново на върха

Българска конфедерация по кик бокс и муай тай класира Спортен клуб “Шуменска крепост“ с треньор Галин Методиев на второ място в страната измежду 80 клуба за кик бокс. Това стана по време на общото събрание на конфедерацията, където бяха наградени и най-успешните клубове през спортно-състезателната 2017 година. Първенец е клуб „Боил“ - Варна, чийто..

публикувано на 18.12.17 в 11:36

Обявиха Стратиев и Борисов за национални рали шампиони

Днес варненско-шуменският екип Тихомир Стратиев и Добрин Борисов (Peugeot 208 R2) вдигна купата на националния рали шампионат по време на церемонията за раздаване на Годишните награди на Българска федерация по автомобилен спорт . Още в началото на октомври те придобиха достатъчен актив, за да спечелят престижния трофей. За Радио Шумен Борисов обяви, че е..

публикувано на 16.12.17 в 20:14

Над 140 деца се включиха в Коледен баскетболен турнир

Над 140 деца в начална степен на образование от 7 шуменски училища се включиха в днешния традиционен Коледен баскетболен турнир, организиран от Баскетболен клуб „Шумен“. Домакин на спортния празник бе зала „Младост“. Коледното събитие започна с обща снимка и продължи в два потока – момичета и момчета от първи до трети клас. „Най-малките състезатели..

публикувано на 16.12.17 в 14:30

ЦСКА-София отстрани "Лудогорец" за Купата на България

"Лудогорец" загуби от ЦСКА-София с 1:2 след продължения в четвъртфинален двубой за Купата на България и отпадна от турнира. Срещата се игра на стадион "Българска армия" в столицата. Домакините откриха резултата в 9-ата минута с изстрел от около 30 метра на капитана Николай Бодуров. В 34-тата минута Марселиньо открадна топката от играчите на "червените" и..

публикувано на 14.12.17 в 20:12

Мирослав Минчев е Спортист №1 на Разградска област

Мирослав Минчев беше избран за Спортист на Разградска област за 2017 година. Това решиха днес членовете на Постоянната областна комисия за развитие на младежта и спорта. 28-годишният колоездач е представител на клуб „Спринт“. Второто място в областното подреждане е за европейския шампион по културизъм за младежи Николай Пенчев от клуб „Гладиатор“...

публикувано на 14.12.17 в 13:54

"Лудогорец" и ЦСКА в последен двубой за годината

"Лудогорец" гостува на ЦСКА-София в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. Срещата ще се играе от 17,30 ч. на стадион "Българска армия" в столицата, а главен съдия ще бъде Георги Кабаков. Победителят в сблъсъка ще бъде определен само в един мач. При равенство в редовното време следват продължения и евентуално дузпи. За двата..

публикувано на 14.12.17 в 07:06