Ново игрище за футбол изграждат в Шумен

Ново игрище за футбол на малки врати с изкуствена трева, ще бъде изградено от Военния спортен клуб „Шумен”. Това съобщи деканът на военния факултет полк. Сашо Евлогиев. Днес от 15 часа започва общото събрание на клуба, ще бъдат представени отчет за дейността през миналата година и планът за 2017 г. В новия бюджет за работата са предвидени 54 хиляди лева. Военният спортен клуб завоюва четвърто място в комплексното класиране на Националната военна спортна федерация, в конкуренцията на 28 военни клуба.

Победа на Общинския футболен клуб „Кубрат 2016“

Децата и юношите при Общинския футболен клуб „Кубрат 2016“ победиха гостуващите отбори на град Две могили в първенството на Зона „Русе“. С хеттрик на Емир Расим, четири гола на Умуд Невзат и един гол на Несин Камбуров кубратчани се наложиха в първия двубой с категоричното 8:0. Във втория мач при юношите домакините отново поведоха в резултата още в..

публикувано на 18.05.18 в 12:16

"Дунав" Русе загуби като гост

С голове на  Пашов и Младенов през втората част, "Етър" Велико Търново победи "Дунав" Русе с 2:0 в първия мач от баражите за директно оставане във футболната ни Първа група.  Домакините завършиха двубоя с десет човека, а гостите с 9. Реваншът е в понеделник от 20,30 ч. в Русе.

публикувано на 17.05.18 в 22:11

Добруджа 1919 запазва лидерска позиция в Североизточната трета лига по футбол

Добруджа 1919 (Добрич) надигра Ботев (Нови пазар) с 9:0. При другите срещи в Североизточната трета лига по футбол, играни вчера, Суворово 1 (Суворово) - Светкавица (Търговище) завърши 3:0. С равенство приключи срещата Хитрино (Хитрино) - Септември 98 (Тервел) 2:2, а Локомотив (Русе) се наложи срещу Калиакра (Каварна) с 2:1. След този кръг Добруджа..

публикувано на 17.05.18 в 11:16

Победители на картинг шампионата в Русе

31 ученици и студенти се включиха в традиционния картинг шампионат на Русенския университет RUcart 2018. Надпреварата се проведе през почивните дни. При жените на първо място се класира Мартина Грозева – първи курс в специалност „Медицинска сестра“. Четвъртокурсникът от специалност „Транспортна техника и технологии“ Георги Стоилов е първи сред..

публикувано на 14.05.18 в 15:07

Шуменски каратисти с медали от Европейското

Шуменският каратист Каан Шюкри стана европейски вицешампион в категория до 70 кг., съобщи треньорът на Спортен клуб „Шинкиокушин” сенсей Даниел Димитров. В същата категория Цветан Урумов стана бронзов медалист. Шуменските състезатели участваха в Европейското първенство по карате за юноши и девойки, което се проведе в полския град Вроцлав.

публикувано на 14.05.18 в 14:29
Треньорът на клуба Галин Методиев и бойците Виктор Иванов, Полина Галинова и Георги Атанасов.

СК "Шуменска крепост" атакува унгарския ринг

Четирима от юношите на Спортния клуб "Шуменска крепост" ще участват в Световната купа по кикбокс. За спортния форум в Унгария заминават Никола Николов (лоу кик, 71 кг.), Георги Атанасов (лоу кик, 60 кг.), Виктор Иванов (К1, 54 кг.) и Полина Галинова (К1, 60 кг.). Двубоите ще се проведат от 17 до 20 май в Будапеща. „Както казва нашият треньор, „По-силни..

публикувано на 14.05.18 в 11:33

„Мълния“(Климент) и „Никола Козлево“ - победители в групата

„Мълния“ (Климент) и „Никола Козлево“ са победители в групата три кръга преди края на турнира. Двата футболни отбора ще представят Северна „А“ ОФГ – Шумен на 2 юни 2018 г., събота, на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен на финалите за определяне на първенците в Шуменска област. Това стана ясно след срещите от поредния кръг играни на 12 май...

публикувано на 13.05.18 в 14:01