Пламен Борисов спечели световната титла по муай тай

Пламен Борисов е новият световен шампион по муай тай в категория над 91 кг, съобщава сайтът kickboxing.bg. На първенството на планетата в Тайланд състезателят на клуб "Шуменска крепост" победи представители на Бразилия и Испания, а във финала надделя над боец от Индия. За Пламен Борисов това е първа световна титла. През 2015-а той спечели сребърно отличие, а през миналата година завоюва бронз. Борисов е двукратен европейски шампион по муай тай. На шампионата в Тайланд българските бойци се окичиха с шест златни, два сребърни и четири бронзови медала. Световни шампиони станаха Карина Петкова при девойките до 51 кг, а при мъжете Станислав Вълчев до 60 кг, Стоян Копривленски до 71 кг, Йордан Янков до 81 кг, Кристиян Георгиев до 91 кг и Пламен Борисов. Сребро заслужиха Петър Калчев - юноши до 63,5 кг, и Инна Иванова - жени до 54 кг. С бронзови медали се завръщат състезаващите се при мъжете Милен Маринов до 51 кг, Християн Кънчев до 54 кг, Севдалин Славов до 63,5 кг и Стефан Петков до 75 кг.

print Отпечатай

Спортен празник се проведе в Никола Козлево

Спортен празник по случай 24 май - Деня на българската просвета и култура, се проведе в Никола Козлево днес. В състезанията участваха три футболни и четири волейболни отбора от училища от цялата община. Победители и в двата вида спорт станаха учениците от Основното училище „Свети Климент Охридски“ в село Пет могили. Децата получиха грамоти и топки...

публикувано на 23.05.17 в 15:17
Никола Попов

Определиха съдията за финала в турнира за Купата на България

Никола Попов ще ръководи финала в турнира за Купата на България по футбол между отборите на Лудогорец и Ботев (Пловдив). Това съобщават от Съдийската комисия към БФС. Помощници ще бъдат Георги Тодоров и Мартин Венев, а четвърти съдия ще е Стефан Апостолов. Двубоят е в сряда (24 май) от 18,30 ч. на Националния стадион „Васил Левски“ в София. Билети за..

публикувано на 22.05.17 в 12:19

Хитрино - победител на турнира по футбол на малки врати

Завърши традиционният турнир по футбол на малки врати, организиран от община Хитрино. В него участваха 11 отбора от населените места на общината. За малкия финал се класираха Трем и Черна, на финала - Хитрино и Сливак. Футболистите на Трем победиха състава на Черна с минималното 1:0 и се класираха на третото място. Хитрино спечели тазгодишния турнир..

публикувано на 21.05.17 в 12:06

15 медала за русенските студенти от универсиадата в Стара Загора

15 медала спечелиха студентите-спортисти на Русенския университет на четвъртата Национална универсиада в Стара Загора. Участваха над 1100 студенти-спортисти, състезаващи се в 13 вида спорт, представители на 26 висши учебни заведения. Русенци се състезаваха със спортни отбори в седем от 13-те вида спорт и представянето, като заехачетвърто място в..

публикувано на 19.05.17 в 13:16

31 кръг в Североизточната трета лига

В сряда се играха срещите от ХХХI - междинен кръг в Североизточната трета лига, който постави точка на спор между тимовете от област Добрич за лидерство в групата. Изиграха се мачовете Черноморец (Балчик) - Локомотив (Русе) 2:0 и Суворово 1 (Суворово) - Добруджа 1919 (Добрич) 1:0, Септември 98 (Тервел) - Калиакра (Каварна) 3:1. Ботев (Нови..

публикувано на 18.05.17 в 14:24

Шуменски бойци с участие в международен турнир

Четирима състезатели от СК ''Шуменска крепост'' са част от националния състав на България за турнирът HUNGARY WORLD CUP, съобщиха от клуба. Събитието се провежда в Будапеща от 18 до 21 май и участие в него вземат бойци от цял свят. Възпитаниците на треньорът Галин Методиев, които ще се включват в надпреварата са Виктор Иванов в тегло до 51 кг при юноши..

публикувано на 18.05.17 в 11:00

Дунав победи Черно море с 2:1

Отборът на Дунав (Русе) записа изключително важен успех с 2:1 над Черно море в Каварна. Така “драконите” спечелиха три точки в битката за четвъртото място, което може да им даде право да участват в бараж за класиране в Европа. Първото попадение в срещата падна в 17 минута, когато Мирослав Будинов наказа Емил Михайлов. В 56 минута Михаил Венков..

публикувано на 18.05.17 в 10:09