Юношите на "Волов" победиха лидера "Дунав" (Русе)

"Волов" победи "Дунав" с 1:0 в двубой от първенството при юношите - зона Варна. Срещата се игра на стадион "Панайот Волов" в Шумен. През първата част гостите имаха няколко чисти положения за отбелязване на гол, но пропуските на нападателите им се оказаха решителни за нулевото равенство на полувремето. През втората част възпитаниците на Стоян Чешмеджиев заиграха по-организирано и усилията им се увенчаха с успех. В 75-ата минута Муса Кавунски надбяга защитата на "Дунав" и от рамките на наказателното поле отбеляза единственото попадение в срещата. В края на мача гостите от Русе останаха с човек по-малко, след като Томислав Бучков бе изгонен за втори жълт картон.

print Отпечатай

Лудогорец на финал за Купата след 7:0 срещу Литекс в реванша

Лудогорец победи със 7:0 като гост Литекс в среща-реванш от полуфиналите в турнира за Купата на България. Така шампионите от Разград отстраниха съперника с общ резултат 11:0 и се класираха за финала в надпреварата. Резултатът днес беше открит от Жоао Пауло в 12-ата минута, когато бразилецът се възползва от пас на капитана Светослав Дяков и не остави шанс..

публикувано на 27.04.17 в 20:23

Шенер Челик зае трето място на състезание по културизъм

Шенер Челик от село Коларово, община Главиница, стана трети на състезанието по културизъм в Пловдив, в категория до 90 кг. Първи е Мариян Френгиев, втори - Славчо Иванов, а трето място зае Шенер Челик. Турнирът в Пловдив е квалификация за Балкански и Европейски първенства. Тази година България ще участва с отбор от най­-класните си състезатели на..

публикувано на 26.04.17 в 11:50

Студентска надпревара в турнир по силови спортове в Русе

От 12 часа в двора на Русенския университет ще се проведе финалът на деветото издание на турнира по силови спортове „Strong Man 2017“. Състезанието ще премине в три кръга - „Фермерска разходка“, „Обръщане на гума“ и „Теглене на автомобил“, записани са над 15 студенти, като сред тях и от Техническия университет във Варна. По време на състезанието ще бъдат..

публикувано на 26.04.17 в 11:45

Стадионът в Русе готов да посрещне Локо Пд

Градският стадион в Русе е готов за първата футболна среща на Дунав като домакин. След 16 ч. днес се очаква да бъде издаден и лицензът. Билетите за дългоочакваното завръщане на футболния клуб в Русе вече са в продажба. "Взети са сериозни предохранителни мерки. Полиция и частна охрана ще бдят за сигурността на трибуните. Към всеки сектор ще има..

публикувано на 24.04.17 в 15:28

Лудогорец взе точка на ЦСКА-София като гост

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 1:1 в столицата в двубой от 29-ия кръг на Първа професионална лига. Шампионите отново не направиха добър мач и пропуснаха възможността да увеличат преднината си на върха в класирането. Домакините откриха резултата след 64 минути игра при много спорна ситуация. Главният съдия Стефан Апостолов отсъди дузпа за игра с ръка на..

публикувано на 23.04.17 в 22:00

Пет медала за клуб "Илчов баир" на Великденския веломаратон

С пет медала от осмото издание на Великденския веломаратон за Купа "Зарата"  се завърнаха състезателите на шуменския велоклуб "Илчов баир". При жените на 32-километровата дистанция най-бърза беше Анелия Карагьозян, а трето място зае Биляна Беливакова. В по-късата, 20-километрова дистанция, Кристине Дринда зае вторапозиция, а трета финишира Кремена..

публикувано на 23.04.17 в 19:34

Рапиристите на "Волов" абсолютни шампиони при мъжете

Всички медали в индивидуалната надпревара при рапиристите бяха спечелени от шуменци на повелото се в Пловдив  Държавно първенство за 2017 г. Първо място завоюва Иван Славчев от ФА "Волов", втори е Вичко Николов от същия клуб, а трети са Георги Иванов от ФА "Волов" и Калоян Николов от ФК "Шумен".  В отборното съревнование при мъжете златните медали..

публикувано на 23.04.17 в 16:58