Дунав измъкна точка на "Герена"

Левски и Дунав завършиха 1:1 в среща от 29-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" в столицата бе изключително динамичен, а добрите намеси на вратарите на двата тима попречиха за по-високата резултатност. В 6-ата минута Антонио Аниете центрира топката в наказателното поле на русенци, там най-високо скочи Мирослав Будинов, който отклони с глава топката в собствената си врата. В 12-ата минута попадение на Бранимир Костадинов беше отменено заради засада, а в 19-ата Бирсент Карагерен стреля в аут от десетина метра. Пет минути след началото на втората част Георги Костадинов пропусна да удвои преднината на "сините", като се озова очи в очи с вратаря Станислав Антонов, но стреля в тялото му. В 56-ата минута с добра намеса се отличи и стражът на Левски Николай Кръстев, който спаси удар отблизо на Бранимир Костадинов. В 64-ата минута Божидар Краев се озова на добра позиция, но ударът му мина встрани от вратата на русенци. В 75-ата минута отборът на Веселин Великов успя да изравни резултата, като Костадинов навлезе в наказателното поле, стреля, топката бе отбита от вратаря на "сините", но Самир Аясс я засече с глава и реализира за 1:1. Пет минути преди края на двубоя вратарят на Дунав Станислав Антонов отново се намеси блестящо и отрази силен удар на Франсис Нар, като така гарантира на своя тим спечелването на една точка в двубоя. Двата отбора продължават да са разделени от 11 точки в класирането - Левски е втори с 56, а Дунав заема четвърта позиция с 45.

print Отпечатай

Лудогорец на финал за Купата след 7:0 срещу Литекс в реванша

Лудогорец победи със 7:0 като гост Литекс в среща-реванш от полуфиналите в турнира за Купата на България. Така шампионите от Разград отстраниха съперника с общ резултат 11:0 и се класираха за финала в надпреварата. Резултатът днес беше открит от Жоао Пауло в 12-ата минута, когато бразилецът се възползва от пас на капитана Светослав Дяков и не остави шанс..

публикувано на 27.04.17 в 20:23

Шенер Челик зае трето място на състезание по културизъм

Шенер Челик от село Коларово, община Главиница, стана трети на състезанието по културизъм в Пловдив, в категория до 90 кг. Първи е Мариян Френгиев, втори - Славчо Иванов, а трето място зае Шенер Челик. Турнирът в Пловдив е квалификация за Балкански и Европейски първенства. Тази година България ще участва с отбор от най­-класните си състезатели на..

публикувано на 26.04.17 в 11:50

Студентска надпревара в турнир по силови спортове в Русе

От 12 часа в двора на Русенския университет ще се проведе финалът на деветото издание на турнира по силови спортове „Strong Man 2017“. Състезанието ще премине в три кръга - „Фермерска разходка“, „Обръщане на гума“ и „Теглене на автомобил“, записани са над 15 студенти, като сред тях и от Техническия университет във Варна. По време на състезанието ще бъдат..

публикувано на 26.04.17 в 11:45

Стадионът в Русе готов да посрещне Локо Пд

Градският стадион в Русе е готов за първата футболна среща на Дунав като домакин. След 16 ч. днес се очаква да бъде издаден и лицензът. Билетите за дългоочакваното завръщане на футболния клуб в Русе вече са в продажба. "Взети са сериозни предохранителни мерки. Полиция и частна охрана ще бдят за сигурността на трибуните. Към всеки сектор ще има..

публикувано на 24.04.17 в 15:28

Лудогорец взе точка на ЦСКА-София като гост

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 1:1 в столицата в двубой от 29-ия кръг на Първа професионална лига. Шампионите отново не направиха добър мач и пропуснаха възможността да увеличат преднината си на върха в класирането. Домакините откриха резултата след 64 минути игра при много спорна ситуация. Главният съдия Стефан Апостолов отсъди дузпа за игра с ръка на..

публикувано на 23.04.17 в 22:00

Пет медала за клуб "Илчов баир" на Великденския веломаратон

С пет медала от осмото издание на Великденския веломаратон за Купа "Зарата"  се завърнаха състезателите на шуменския велоклуб "Илчов баир". При жените на 32-километровата дистанция най-бърза беше Анелия Карагьозян, а трето място зае Биляна Беливакова. В по-късата, 20-километрова дистанция, Кристине Дринда зае вторапозиция, а трета финишира Кремена..

публикувано на 23.04.17 в 19:34

Рапиристите на "Волов" абсолютни шампиони при мъжете

Всички медали в индивидуалната надпревара при рапиристите бяха спечелени от шуменци на повелото се в Пловдив  Държавно първенство за 2017 г. Първо място завоюва Иван Славчев от ФА "Волов", втори е Вичко Николов от същия клуб, а трети са Георги Иванов от ФА "Волов" и Калоян Николов от ФК "Шумен".  В отборното съревнование при мъжете златните медали..

публикувано на 23.04.17 в 16:58