Културистът Николай Пенчев с признание от Община Разград

Носителят на титлата абсолютен европейски шампион по културизъм за младежи Николай Пенчев беше награден от Община Разград. На среща с кмета д-р Валентин Василев и председателят на Общинския съвет Надежда Радославова шампионът получи плакет. С решение на Общинския съвет бяха отделени 1800 лв. за участието на младия културист в шампионата. Николай Пенчев спечели с единодушното решение на 11-те съдии в състезанието. Предстои подготовка за Световно първенство през ноември в Бистрица, Румъния.

"Лудогорец" победи "Септември" след трудно начало

Шампионът "Лудогорец" победи като гост "Септември" (София) с 4:1 в двубой от десетия кръг на Първа професионална лига. Домакините поведоха в резултата в края на първата част. В 45-ата минута Крис Гади се справи с Абел Анисе и Натанаел, след което реализира за 1:0. В началото на втората част разградчани започнаха да атакуват сериозно. Осем минути след..

публикувано на 24.09.17 в 22:10

Щангистка от Търговище с европейска титла и рекорд

България спечели първо злато на Европейското първенство по вдигане на тежести за кадети в Косово.  В категория до 44 кг при 17-годишните Ивана Петрова от Търговище завоюва три титли – две в отделните движения и една в двубоя. Възпитаничката на треньора Илиян Паскалев изхвърли 57 кг и изтласка 75 кг. Така представителката на школата от Търговище събра..

публикувано на 24.09.17 в 15:18

Полина Галинова е балканска шампионка по кикбокс

Състезателката на клуб "Шуменска крепост" Полина Галинова спечели златен медал на Балканското първенство по кикбокс в Черна гора. Европейската вицешампионка триумфира при девойките старша възраст до 60 кг в стил лоу кик. На финала българката, която е носител на световната титла в стил К-1 от миналата година, надделя над съперничка от Сърбия.

публикувано на 24.09.17 в 12:37

"Дунав" отстъпи на лидера в Първа лига

"Дунав" загуби с 0:3 от ЦСКА-София в среща от българското първенство. С двубоя на стадион "Българска армия" в столицата беше открит десетият кръг на шампионата в Първа лига. Първото полувреме завърши без голове. Домакините започнаха по-уверено, а русенци изпуснаха най-добрия си шанс в 30-ата минута, когато Васил Шопов се озова сам срещу вратаря на..

публикувано на 22.09.17 в 22:02

Кешеру измъкна "Лудогорец" за Купата

Футболистите на "Лудогорец" отстраниха "Оборище" (Панагюрище) в 1/16-финал за Купата на България. Шампионите постигнаха труден успех като гост с 3:2. Разградчани поведоха в резултата в 40-ата минута, когато Жуниор Кишада откри резултата с удар от дъгата на наказателното поле. В 78-ата минута капитанът на "Оборище" Георги Нетов изравни след лоша намеса на..

публикувано на 21.09.17 в 19:04

Съдийските назначения за кръга в Първа лига

Петър Доровски ще ръководи двубоя между ЦСКА-София и "Дунав", с който се открива десетият кръг на Първа професионална лига. Това съобщават от Съдийската комисия към Българския футболен съюз. Помощници ще бъдат Димитър Стоилов и Георги Георгиев, а четвърти рефер ще е Красимир Миланов. Срещата между лидера в подреждането и русенския тим, който заема 11-о..

публикувано на 21.09.17 в 11:36

Санкция за „Заря Звегор 1963"

„Заря Звегор 1963“ губи служебно спечеленият мач у дома срещу „Герой“ (Зайчино ореше) и получава парична санкция. Това е решението на дисциплинарната комисия при Областния съвет на Българския футболен съюз в Шумен, взето днес след подадена контестация от страна на ФК “Герой“ (Зайчино ореше). От клуба алармират за нередовни състезатели в състава на..

публикувано на 20.09.17 в 16:50