31 кръг в Североизточната трета лига

В сряда се играха срещите от ХХХI - междинен кръг в Североизточната трета лига, който постави точка на спор между тимовете от област Добрич за лидерство в групата. Изиграха се мачовете Черноморец (Балчик) - Локомотив (Русе) 2:0 и Суворово 1 (Суворово) - Добруджа 1919 (Добрич) 1:0, Септември 98 (Тервел) - Калиакра (Каварна) 3:1. Ботев (Нови пазар) почива. Срещата в Балчик за „Черноморец“ се оказа финален след победата с 2:0 над гостите „Локомотив“(Русе) с головете на Цветан Илиев в 35 мин. и Валентин Веселинов в 40 мин. В новото първенство отборът спечели право да играе във Втора професионална лига, което ще е ново предизвикателство за футболисти и треньорско ръководство.

"Лудогорец" започна с победа пролетния дял от първенството

След тежката загуба от "Милан" в Лига Европа през седмицата днес "Лудогорец" се върна на победния път. Разградчани спечелиха у дома срещу "Славия" с 4:1 в първия си двубой от пролетния дял на шампионата в Първа лига. Още в първата минута домакините можеха да открият резултата, но удар на Вандерсон срещна напречната греда. В 9-ата минута се стигна до нова..

публикувано на 18.02.18 в 17:01

"Дунав" привлече трима нови футболисти

Трима нови футболисти подписаха договори с "Дунав" днес, съобщават от русенския клуб. 31-годишният бразилец Луис Клаудио Карвальо да Силва ще играе с номер 9. Нападателят бе на проби в отбора за около седмица, като игра в контролната среща с втория отбор на "Лудогорец" на 10 февруари. Второто ново попълнение е сенегалецът Мохамед Мустафа Н’Диайе, който..

публикувано на 16.02.18 в 16:17

Клубове от Шумен на конгрес на БФС

Седемнадесет футболни клуба от Шумен и областта ще участват в работата на VIII конгрес на Българския футболен съюз днес в София. Основна задача на форума ще бъде изборът на нов президент и на нов Изпълнителен комитет на БФС. Кандидати за президентския пост са Борислав Михайлов, Любослав Пенев и Ивайло Дражев. В работата на   VIII Конгрес на БФС са..

публикувано на 16.02.18 в 09:11

"Милан" с класически успех над "Лудогорец" в Разград

"Лудогорец" отстъпи с 0:3 над гостуващия тим на "Милан" в първа среща от 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Двубоят в Разград се игра пред пълни трибуни. Мачът на "Лудогорец Арена" започна добре за домакините, които направиха няколко добри атаки, но без да успеят да открият резултата. В самия край на първото полувреме Кутроне засече с глава центриране..

публикувано на 15.02.18 в 22:00

Футболни рефери на семинар във Варна

Зоналният съвет на Българския футболен съюз във Варна съвместно със футболно-съдийската колегия определиха програмата за семинара на футболните рефери, ръководещи мачове в Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група, както и юноши старша, младша възраст и деца – Зона Варна. Семинарът е традиционен преди началото на футболните първенства и ще..

публикувано на 15.02.18 в 16:58

Съдиите в първия пролетен кръг на Първа лига

Никола Попов ще ръководи двубоя между "Лудогорец" и "Славия" от първия пролетен кръг на първенството в Първа лига. Това обявиха днес от Съдийската комисия към Българския футболен съюз. Помощници ще бъдат Георги Тодоров и Димитър Стоилов, а четвърти рефер ще е Христо Хаджийски. Срещата е в неделя (18 февруари) от 15 ч. на стадион "Лудогорец Арена" в..

публикувано на 15.02.18 в 11:52

"Лудогорец" посреща "Милан"

"Лудогорец" посреща "Милан" в първи двубой от 1/16-финалите в Лига Европа. Двубоят е от 20 ч. на „Лудогорец Арена“ в Разград. Вратите на стадиона ще бъдат отворени в 18 ч. и затворени в 19,30 ч., предупреждават организаторите. Привържениците, влезли преди 19,15 ч., ще участват в томбола с награди. Футболната среща между шампионите на България и..

публикувано на 15.02.18 в 09:02