Лудогорец допусна пълен обрат срещу Жалгирис във Вилнюс

Снимка: ПФК Лудогорец
Лудогорец отстъпи като гост на Жалгирис с 1:2 в първи двубой между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Мачът се игра в столицата на Литва Вилнюс. Домакините започнаха по-добре срещата, но противно на логиката българският шампион беше този, който пръв реализира попадение. Това се случи в 18-ата минута. Вандерсон изведе на добра позиция в наказателното поле Абел Анисе и футболистът от Мадагаскар отбеляза за 1:0. След 67 минути игра разградчани можеха да удвоят преднината си. Марселиньо стреля отдалеч, но ударът му бе избит от Виткаускас. При добавката Джонатан Кафу стреля в аут. В 78-ата минута бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи изравни отблизо, след грешка в отбраната на Лудогорец. Пълният обрат стана факт пет минути преди края на редовното време. Нюаджи подаде на Куклис и той не пропусна да вкара топката във вратата на Ренан. В самия край на даденото от съдията продължение капитанът на Жалгирис Шернас бе изгонен и няма да може да играе в реванша в Разград следващата сряда.

Херо: Залогът на мача с "Истанбул ББ" е изключително голям

"Истанбул Башакшехир" имат своите шансове за класиране в следващата фаза на Лига Европа и очаквам да излязат и да играят атакуващ футбол. Те са тези, които трябва да спечелят на всяка цена. За нас и равният е добър резултат, но очаквам да се получи двуостър мач. Предстои ни определено много трудна среща, но се надявам да спечелим." Това заяви днес..

публикувано на 22.11.17 в 15:50

Юношите на "Лудогорец" загубиха от "Левски" в София

Юношите старша възраст на „Лудогорец“, родени през 2000 година, отстъпиха с 0:2 на „Левски“ в първи двубой от четвъртфиналите в турнира за Купата на Българския футболен съюз. Срещата се игра в столицата, а точни за домакините бяха Айвън Ангелов в 61-вата и Томислав Папазов в 71-вата минута на мача.  „Не стояхме лошо срещу Левски, но за жалост, точно..

публикувано на 22.11.17 в 13:07

Християн Тотев и Пламен Борисов тръгват за златните медали на Европейското по муай тай

Бойците на СК „Шуменска крепост“ Християн Тотев и Пламен Борисов ще участват в Европейското първенство по муай тай. Спортният форум ще продължи от 29 ноември до 4 декември в Минск, Беларус. Християн е двукратен световен шампион по муай тай. Пламен е двукратен европейски шампион, а през март взе първата си световна титла. „Очакванията към бойците от..

публикувано на 22.11.17 в 13:01

Шестима бойци от клуб "Авитохол" на Държавното първенство по кикбокс

Шестима състезатели на клуб “Авитохол” (Нови пазар) ще участват в Държавното отборно първенство по кикбокс. Състезанието ще се проведе в  Свиленград от 24 до 26 ноември и ще бъде в стиловете лайт контакт и киклайт. Клубът в Нови пазар ще бъде представен от  Радослав Радков, Александър Дериволков, Владислав Тодоров, Цветан Цветанов, Владимир Венелинов и..

публикувано на 22.11.17 в 10:47

Децата на "Лудогорец" с отличен резултат срещу "Етър"

"Лудогорец" победи с 4:0 като гост "Етър" в първи двубой от четвъртфиналите в турнира за Купата на Българския футболен съюз. Срещата се игра на стадиона в село Ресен. През първото полувреме точни за тима на Росен Маринов бяха  Димитър Иванов 15-ата и Никола Илиев в 23-тата минута. В началото на втората част Димитър Иванов реализира второ попадение, а..

публикувано на 21.11.17 в 17:42

Негативната серия за шуменските баскетболисти продължава

Баскетболистите на "Шумен" допуснаха пета поредна загуба от началото на шампионата в "А" група, регион "Изток". Тази вечер играчите на Янко Янков отстъпиха на лидера във временното подреждане "Икономически университет" със 73:99. Домакините от Варна имаха превъзходство почти през целия двубой. Те натрупаха предимство още в първата част, спечелена с 35:23...

публикувано на 19.11.17 в 19:21

"Лудогорец 2" с три гола и точка срещу "Марица"

Вторият отбор на "Лудогорец" завърши 3:3 като гост на "Марица" (Пловдив). Срещата от 15-ия кръг на Втора професионална футболна лига се игра на базата в "Коматево". На три пъти разградчани повеждаха в резултата, но така и не успяха да стигнат до крайния успех. В 9-ата минута Томас Цвятков реализира за 1:0, а четири минути по-късно Венцислав Гюзелев..

публикувано на 19.11.17 в 16:48