Датчанин ще е главен съдия на реванша между Лудогорец и Жалгирис

Съдийска бригада от Дания ще ръководи срещата-реванш между Лудогорец и Жалгирис от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Главен рефер ще бъде Мадс-Кристофер Кристоферсен, а асистенти - Хенрик Сьондерби и Денис Расмусен. За четвърти съдия е назначен Андрес Поулсен. 34-годишният Кристоферсен ще дебютира в Шампионската лига. През миналия сезон той свири по един двубой в първите два квалификационни кръга на Лига Европа, а за последно ръководи полуфинала на Европейското първенство за младежи до 19 години между Португалия и Холандия. Двубоят между Лудогорец и Жалгирис е в сряда (19 юли) от 21 ч. на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Първата среща преди седмица в Литва завърши с успех на домакините с 2:1.

print Отпечатай

Дунав излиза срещу Берое

Срещата от втория кръг на елитната ни футболна група между отборите на Дунав и Берое Стара Загора ще се играе на градския стадион в Русе. Главен съдия ще е Драгомир Драганов, а началото на двубоя е от 20:30 часа.

публикувано на 24.07.17 в 10:53

Юношите на Лудогорец тръгнаха с победа във Втора лига

Вторият отбор на Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (София) в първия си двубой от първенството във Втора професионална лига. Двубоят се игра в Разград, а точни за успеха на домакините бяха Светослав Ковачев и Ивайло Климентов. За разлика от миналия сезон, когато в отбора се включваха и част от футболистите в първия състав на Лудогорец, сега тимът е съставен..

публикувано на 24.07.17 в 10:46

Анелия Карагьозян триумфира у дома

40 състезатели стартираха днес в дисциплината Крос кънтри олимпик от Държавния шампионат по планинско колоездене в Шумен. При дамите първа финишира Анелия Карагьозян от шуменския велоклуб „Илчов баир“, а при мъжете - Лъчезар Ангелов. На 18 км мъже мастърс победител стана Николай Костадинов от Стара Загора, а в категория мъже елит (24 км) - Александър..

публикувано на 23.07.17 в 13:50

Варненска победа в първата дисциплина от шампионата по планинско колоездене

Ясен Александров от Колоездачен клуб „Варна“ спечели първото място в дисциплината Крос кънтри елиминатор, част от Държавния личен и отборен шампионат по планинско колоездене. Той измина 900-метровото трасе за 1.36 мин. На второ място се класира Александър Минчев от клуб „Васил Левски“ с време 1.41 мин. Трети е Алек Бонев от „Bike Center Team“, който..

публикувано на 23.07.17 в 08:30

ЦСКА-София отново преклони глава пред Лудогорец

Лудогорец победи ЦСКА-София като гост с 1:0 в двубой от втория кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата, играна на стадион "Българска армия" в столицата, отбеляза Върджил Мисиджан в 49-ата минута. Жоао Пауло подаде към холандеца, вратарят на домакините Георги Китанов тръгна да избива топката, но вместо това я изпусна, Мисиджан я..

публикувано на 22.07.17 в 23:08

Преславските "Моряци" спечелиха турнира по футбол

Отборът на „Моряците” спечели купата на Велики Преслав от проведения днес в града общински летен турнир по футбол. Победителите надиграха отбора на ветераните във финалната среща. Бившият преподавател по физкултура Върбан Върбев и настоящ председател на спортната комисия към Общинския съвет връчи купата на капитана на "Моряците" Захари Минчев. В..

публикувано на 22.07.17 в 18:03
планинско колоездене

27 души участваха днес в състезанието по планинско колоездене

Шуменският велоклуб „Илчов баир“ е домакин на Държавния личен и отборен шампионат по планинско колоездене. Състезанието започна днес от 15 часа в местността Йълдъз табия на Шуменското плато с дисциплината крос-кънтри елиминатор, в която участват само лицензирани състезатели към Международния колоездачен съюз. Надпреварата продължава и утре с..

публикувано на 22.07.17 в 17:35