Приеха оставката на Георги Дерменджиев

Георги Дерменджиев подаде оставка
Ръководството на Лудогорец прие оставката на старши треньора Георги Дерменджиев. Наставникът на шампионите заяви желание да напусне поста след снощната загуба от Ботев (Пловдив) в мача за Суперкупата на България. От днес са започнали преговори с няколко български и чужди специалисти, като целта е до първия плейофен мач от Лига Европа срещу Судува на 17 август в Разград тимът да има нов треньор. Докато това се случи, отборът ще бъде воден от помощника на Георги Дерменджиев Петко Петков. Ръководството на Лудогорец благодари на Георги Дерменджиев за съвместната работа през годините, както и за неговата съпричастност към проекта "Лудогорец" от самото му начало.

Пестелив "Лудогорец" взе своето срещу "Етър"

"Лудогорец" победи "Етър" с 1:0 в среща от първия кръг на новия сезон в Първа професионална футболна лига. Двубоят се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Шампионите започнаха защитата на седмата си поредна титла с гол още в третата минута. Лукас Саша изведе Вандерсон на добра позиция и с изстрел по земя бразилецът отбеляза първото попадение за..

публикувано на 21.07.18 в 20:49

Фалстарт за "Дунав" в първенството

"Дунав" загуби с 1:2 като гост на "Витоша" (Бистрица) в първия двубой от новия сезон в Първа професионална футболна лига. Русенци допуснаха пълен обрат, след като поведоха в резултата още в четвъртата минута с гол на Ахмед Ахмедов. Светослав Ковачев проби отляво и шутира от границата на наказателното поле, вратарят Николай Георгиев не изби добре топката,..

публикувано на 20.07.18 в 21:05
Ивайло Стоянов

Определиха съдиите за старта на Първа лига

Ивайло Стоянов ще даде първия съдийски сигнал за новия сезон в Първа професионална лига. Реферът ще ръководи двубоя, с който се открива шампионата - между отборите на "Витоша" (Бистрица) и "Дунав" (Русе). Срещата е утре (20 юли) от 18,30 ч. По време на подготвителния период двата тима играха контролна среща в Севлиево, която беше прекратена поради..

публикувано на 19.07.18 в 11:47

БК „Велики Преслав” със сребро

Девойките от преславския клуб по баскетбол спечелиха второ място на Държавните игри за спортист от малките селища. Финалите на първенството се проведоха край Пловдив между осем отбора. Момичетата от Велики Преслав победиха с голяма точкова разлика отбора на Поликраище, но загубиха от баскетболистките на Вълчи дол. Сребърните медалистки бяха..

публикувано на 19.07.18 в 09:50

"Видеотон" е следващият съперник на "Лудогорец"

"Лудогорец" и на теория се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига. След домакински успех над "Крусейдърс" със 7:0  преди по-малко от седмица, тази вечер в Белфаст играчите на Пауло Аутуори записаха победа с 2:0 и с общ резултат 9:0 продължават напред в надпреварата. В 11-ата минута Якуб Шверчок подаде към Джоди Лукоки, а в опита си да..

публикувано на 17.07.18 в 23:55

„Лудогорец“ и „Крусейдърс“ в среща реванш

„Лудогорец“ гостува на „Крусейдърс“ в среща реванш от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят на стадион „Сийвю“ в Белфаст е тази вечер от 22 ч. българско време.  Първият мач преди седмица в Разград завърши с категоричен успех на българския шампион със 7:0.  Победителят от този сблъсък ще се изправи в следващия кръг срещу..

публикувано на 17.07.18 в 10:52

Тренера на 75

Популярният треньор по вдигане на тежести Слави Борисов днес - 17 юли, става на 75 години. Той е познат като Тренера за своите възпитаници, голяма част от които имат високи отличия в републикански, европейски, световни и олимпийски първенства. В продължение на няколко години Слави Борисов е избиран за треньор номер 1 в община Исперих, а два пъти е..

публикувано на 17.07.18 в 09:47