Лудогорец с рутинен успех над Верея

Снимка: sportal.bg
Футболистите на Лудогорец победиха с 3:1 Верея в двубой от петия кръг на Първа професионална лига. Шампионите бяха водени от Петър Петров, който временно изпълнява длъжността старши треньор след оставката на Георги Дерменджиев. Дмакините от Разград откриха резултата в 25-ата минута, когато Клаудиу Кешеру оползотвори с глава центриране на Сисиньо. Отново румънският нападател отбеляза за 2:0 в 30-ата минута. Три минути преди края на първата част Георги Андонов намали с гол за Верея, а крайният резултат беше оформен в 58-ата минута от Абел Анисе. Официален дебют за Лудогорец направи полският национал Яцек Горалски. За пръв път след реконструкцията беше отворен сектор "В" на стадион "Лудогорец Арена". С успеха тази вечер разградчани събраха 10 точки, колкото има и ЦСКА. Лидер във временното класиране е Черно море с 11 точки. В четвъртък шампионите на България играят срещу литовския Судува в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа.

Диан Недев отпадна от Държавното първенство по тенис

Шуменският тенисист Диан Недев приключи участието си на Държавното първенство в зала за юноши до 18 години, съобщават от Българската федерация по тенис. В четвъртфиналите днес представителят на клуб "Шуменец", който беше поставен под номер 2 в схемата, отстъпи на Васил Димитров от клуб "Виа Тенис Стар" (София) с 1:2 сета - 5:7, 7:6, 1:6. Двамата бяха..

публикувано на 17.01.18 в 20:08

"Лудогорец" с победа в първата си контрола в Турция

Футболистите на "Лудогорец" победиха с 2:0 петия в румънското първенство "Ботошани" в първата си контролна среща от подготвителния лагер в турския курорт Белек. Очаквано, треньорът Димитър Димитров заложи на различни състави през двете полувремена. В 11-ата минута Марселиньо изведе Светослав Ковачев сам срещу вратаря, младият играч стреля, но Кобреа..

публикувано на 17.01.18 в 19:02

Шуменски тенисист с победа на Държавното първенство

Диан Недев от тенис клуб "Шуменец" се класира за четвъртфиналите на Държавното първенство по тенис на закрито за юноши до 18 години, съобщават от Българската федерация по тенис. В осминафиналите той надигра Веселин Киселков от клуб "Авеню" (Бургас) с 6:1 и 6:1. В следващия етап шуменецът ще се изправи срещу Васил Димитров (клуб "Виа Тенис Стар"), който..

публикувано на 17.01.18 в 14:02

Обявиха програмата за Първата шестица в баскетболната "А" група

Стана ясна програмата за Първата шестица на баскетболната "А" група при мъжете. В първия кръг тази неделя (21 януари) тимът на "Шумен" посреща "Икономически университет" (Варна). Мачът е от 17 ч. в зала "Младост". На 28 януари шуменци гостуват на Чавдар (Троян), на 4 февруари играят в Стара Загора с местния "Берое", на 11 февруари приема "БУБА баскетбол",..

публикувано на 17.01.18 в 12:53

Волейболистите от ППМГ спечелиха Ученическото първенство

Волейболният отбор на ППМГ „Нанчо Попович“ - Шумен, спечели Градското ученическо първенство, след като днес победи на финала момчетата от Професионалната гимназия „Христо Ботев“. Мачът завърши с резултат 3:0, макар първият и третият гейм да бяха силно оспорвани. С бронза в градската надпревара останаха спортистите от Средното училище „Йоан Екзарх..

публикувано на 16.01.18 в 17:16

В четвъртък пускат първите билети за "Лудогорец" - "Милан"

Първите билети за двубоя между „Лудогорец“ и „Милан“ от 1/16-финала в Лига Европа ще бъдат пуснати в продажба в четвъртък (18 януари). В рамките на два дни (18 и 19 януари) пропуски ще могат да си купят само притежателите на абонаментни карти. Допълнително ще бъде обявено кога ще започне свободната продажба на билети. Цените са между 50 лв. и 90 лв...

публикувано на 16.01.18 в 15:33

"Шумен" си спечели място в Първата шестица на "А" група

Баскетболистите на "Шумен" се класираха в Първата шестица на мъжката "А" група. В среща-реванш днес тимът отстъпи на "Академик" (София) като гост с 68:79 точки, но благодарение на това, че преди седмица постигна успех с по-голяма разлика си спечели място сред шестте най-добри отбора на втория баскетболен ешалон. В първата част на двубоя в Правец днес..

публикувано на 14.01.18 в 19:15