В "Дунав" ще привличат състезатели от чужбина

БГНЕС

Волейболен отбор от европейска величина и привличането на опитни състезатели от чужбина. Това са амбициите на новото ръководство и собственици на волейболния клуб „Дунав“. Според старши треньорът Петър Шопов тимът в краткосрочен план трябва да играе в „А“ група и да бъде създадена силна детско-юношеска школа. Първите мачове на волейболния отбор ще са в края на октомври. А заводът за автомобилни части в Русе става основен спонсор на Дунав. Годишната му издръжка е почти 500 хил. лева.

Негативната серия за шуменските баскетболисти продължава

Баскетболистите на "Шумен" допуснаха пета поредна загуба от началото на шампионата в "А" група, регион "Изток". Тази вечер играчите на Янко Янков отстъпиха на лидера във временното подреждане "Икономически университет" със 73:99. Домакините от Варна имаха превъзходство почти през целия двубой. Те натрупаха предимство още в първата част, спечелена с 35:23...

публикувано на 19.11.17 в 19:21

"Лудогорец 2" с три гола и точка срещу "Марица"

Вторият отбор на "Лудогорец" завърши 3:3 като гост на "Марица" (Пловдив). Срещата от 15-ия кръг на Втора професионална футболна лига се игра на базата в "Коматево". На три пъти разградчани повеждаха в резултата, но така и не успяха да стигнат до крайния успех. В 9-ата минута Томас Цвятков реализира за 1:0, а четири минути по-късно Венцислав Гюзелев..

публикувано на 19.11.17 в 16:48

"Дунав" с девета загуба в първенството

"Дунав" загуби с 0:1 от "Черно море" в двубой от 16-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Срещата се игра на Градския стадион в Русе. Единственото попадение в мача падна в 13-ата минута. Георги Илиев проби в наказателното поле и центрира, Мариян Огнянов се размина с топката, но Бирсент Карагерен от тима на домакините се намеси лошо и прати топката..

публикувано на 19.11.17 в 14:30

"Лудогорец" с класически успех над "Локомотив" (Пловдив)

Футболистите на "Лудогорец" победиха "Локомотив" (Пловдив) с 3:0 в двубой от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Мачът се игра на стадион "Лаута". Шампионите откриха резултата в 14-ата минута чрез Клаудиу Кешеру. Румънският нападател се възползва от точно подаване на Вандерсон и реализира с изстрел от около точката на дузпата. Три минути по-късно..

публикувано на 18.11.17 в 19:29

"Лудогорец" гостува на "Локомотив" (Пловдив)

Футболистите на „Лудогорец“ гостуват днес на „Локомотив“ (Пловдив) в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Мачът е от 17,30 ч., а главен съдия ще бъде Стефан Апостолов. Шампионите от Разград са лидери в класирането с 36 точки, а тимът на „Локомотив“ е осми с актив от 20 точки.

публикувано на 18.11.17 в 16:08

Съдийските назначения за кръга в Първа лига

Стефан Апостолов ще е главен съдия на двубоя между "Локомотив" (Пловдив) и "Лудогорец" от 16-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Това съобщават от Съдийската комисия към БФС. Помощници на арбитъра ще бъдат Петър Джугански и Мирослав Иванов, а четвърти рефер ще е Велислав Миленков. Срещата е в събота (18 ноември) от 17,30 ч. в Пловдив. Шуменецът..

публикувано на 16.11.17 в 13:17

Спортно състезание в Разград

Ученическо спортно състезание „Бързи, смели, сръчни - играем честно, общуваме толерантно” ще се проведе днес в спортна зала „Лудогорец” в Разград. Надпреварата ще започне от 9:30 ч. и включва щафетни игри с атрактивни елементи: кълбо напред, подскоци над гимнастическа пейка, вървене по тясната част на гимнастическа пейка, пренасяне на малки и големи..

публикувано на 16.11.17 в 09:10