Равен мач за юношите от „Волов“(Шумен) и „Светкавица“(Търговище)

„Волов“(Шумен) и „Светкавица“(Търговище) се срещнаха на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен. Срещата е в рамките на първенството на Юноши старша възраст – Зона Варна -VI кръг. Много динамичен мач, изпъстрен с много обрати. Гостите от Търговище поведоха в 28 мин. с гола на Рушен Ремзиев от пряк свободен удар. В 40 мин. Борис Владимиров (Волов) от рамките на наказателното поле изненада вратаря на гостите Даниел Василев и възстанови равенството 1:1. В началото на второто полувреме в 56 мин. Ивайло Божидаров премина през куп защитници на „Волов“(Шумен) и изведе гостите отново напред 1:2. Двадесетина минути преди края Муса Кавунски използва недоразумение в защитата на „Светкавица“(Търговище) и от рамките на наказателното поле със силен шут възстанови равенството – 2:2. До края на мача се заредиха атака след атака и към двете врати, но прибързаните действия и неточността при шутираните топки не можаха да намерят очертанията на вратите.

Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на съдийската бригада начело с Йордан Минчев и асистентите: Мартин Димитров и Любомир Любомиров.

След двете титли - две сребърни отличия за шуменските бойци

Полина Галинова не успя да защити балканската си титла от миналата година. На първенството в Босна и Херцеговина по кик бокс в стила лоу кик при девойките старша възраст до 60 кг представителката на клуб "Шуменска крепост" достигна до финала след успех над съперничка от Сърбия, но в спора за златния медал отстъпи на представителка на домакините с 1:2..

публикувано на 24.06.18 в 18:44

И боецът Димитър Стоянов се окичи със злато

Димитър Стоянов стана вторият състезател на клуб "Шуменска крепост", който спечели титла от Балканското първенство по кик бокс в стила лоу кик в Сараево. Това съобщават от клуба. Във финала при юношите старша възраст в категория до 63,5 кг Стоянов надделя над съперник от Сърбия и завоюва златния медал. Вчера Димитър Стоянов победи с нокаут боец от..

публикувано на 24.06.18 в 18:14

Балканска титла за Георги Атанасов

Георги Атанасов стана балкански шампион по кик бокс в стил лоу кик на първенството в Босна и Херцеговина. След като в първите си две срещи състезателят на СК "Шуменска крепост" надви сърбин и представител на домакините, днес на финала отново се справи със съперник от западната ни съседка, като го победи още в първия рунд. Георги Атанасов получи купа за..

публикувано на 24.06.18 в 14:26

Пети на балканиадата по лека атлетика

Две пети места завоюва Трифон Илиев на приключилия вчера Балкански шампионат по лека атлетика в Истанбул. Шуменецът отбеляза и два лични рекорда по време на състезанието в дисциплините 3000 и 5000 метра – 8,55 мин. и 16,06 мин. „Подобрих с около 10 секунди досегашните ми най-добри резултати”, разказа за Радио Шумен лекоатлетът. „Много съм доволен от..

публикувано на 24.06.18 в 13:50

Четирима шуменски бойци в спор за злато от Балканиадата

И четиримата бойци на клуб "Шуменска крепост", които участват на Балканското първенство по кик бокс в Босна и Херцеговина, се класираха за финалите. В категория до 60 кг при девойките в стил лоу кик настоящата шампионка Полина Галинова победи съперничка от Сърбия и утре в спор за титлата излиза срещу представителка на домакините. При 60-килограмовите..

публикувано на 23.06.18 в 23:26

"Лудогорец" не успя да победи "Карабах"

"Лудогорец" и "Карабах" завършиха 1:1 в контролна среща, играна в Австрия. Това беше втори приятелски двубой по време на подготвителния лагер на разградчани, които в първия мач победиха местния "Вакер" с 2:1. Шампионите на България поведоха в резултата в 36-ата минута с гол на Якуб Шверчок, който получи пас от Марселиньо и реализира за 1:0. Седем минути..

публикувано на 23.06.18 в 23:17

"Дунав" с реми в първата контрола

Футболистите на "Дунав" завършиха 1:1 с "Етър" в първата си контролна среща от подготвителния лагер в Трявна. Тимът от Велико Търново откри резултата в 8-ата минута с гол на Чавдар Ивайлов. Той стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влезе във вратата на Станислав Антонов.   В 25-ата минута изстрел на новото попълнение Борислав..

публикувано на 23.06.18 в 23:08