Избраха нов съперник на ММА боеца от Шумен Нури Хабилов

Снимка: Spartacus Fighting Championship 6
Организаторите на ММА двубоите в клетка SFC 6 успяха да намерят нов съперник за шуменския боец Нури Хабилов. На 13 януари в софийската зала „Арена Армеец“ Железният войник трябваше да се изправи срещу албанеца Енерилдо Дрюгаменос. Преди броени дни обаче гостът отказа мача заради контузия. Така Нури ще премери сили със сръбския шампион по MMA за 2016 г. Марко Гуцу, който е приел извънредната покана. Хабилов участва за втори път в двубоите на SFC. В зрелищна битка с много тежки удари миналата година – професионалният войник от Шумен бе нокаутиран от англичанина Андрю Конър.

Победа и загуба на Световното по кикбокс

Шуменецът Виктор Иванов записа първата си победа на ринга на Световното първенство по кикбокс за кадети и юноши в Италия. Той отстрани участник от Словакия при юношите старша възраст, стил К-1 и тегло до 54 кг. Малко по-късно съотборникът му от СК „Шуменска крепост“ Димитър Стоянов отстъпи пред македонски боец. Димитър участва в стил лоу кик и..

публикувано на 18.09.18 в 15:14

Полицай от Силистра с медал по карате

Силистренският полицай Даниел Пехливанов зае третото място в индивидуалното класиране в дисциплината „Кумите”, категория до 84 кг, на Републиканското първенство по карате за служители на МВР. В шампионата във Варна участваха над 70 спортисти от национални и териториални дирекции на Министерството на вътрешните работи. За отличното си представяне..

публикувано на 17.09.18 в 15:13

Две победи за децата на "Атлетик"

Две победи записаха децата на шуменския клуб „Атлетик“ в първия кръг на футболното първенство Зона Варна. Малките спортисти (набор 2003 – 2004 г.) разгромиха домакините от Балчик „Черноморец“ с 1:9. Следващото им предизвикателство е в събота. Тогава отборът ще пътува за мач в Каварна. Подготвителната група (2006 – 2007 г.) на „Атлетик“ поднесе..

публикувано на 17.09.18 в 14:00

Малин Орачев официално не е наставник на „Дунав“

Малин Орачев официално вече не е наставник на „Дунав“. Днес ръководството на русенския футболен клуб прие оставката на старши треньора, подадена след домакинската загуба с 2:4 от „Етър“ в събота. Докато бъде избран заместник, отборът ще се води от досегашните помощници на Малин Орачев – Цветомир Младенов, Емил Иванов и Любомир Петков...

публикувано на 17.09.18 в 13:26

Трифон Илиев с две победи в един ден

С две победи приключи съботният ден за шуменския лекоатлет Трифон Илиев. Преди обяд той надбяга най-големите си конкуренти в Шосейния четирикилометров пробег в Карнобат, завършвайки първи с време 14:45 мин. Малко след средата на трасето състезателят на Спортен клуб по лека атлетика „Шумен” изпревари варненеца Иван Иванов и поведе колоната. При..

публикувано на 15.09.18 в 21:27

Призиви "Оставка" след домакинска загуба на "Дунав"

"Дунав" загуби с 2:4 от "Етър" в среща от 8-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят на Градския стадион в Русе започна изключително лошо за домакините, които до 20-ата минута вече изоставаха с 0:3. Даниел Младенов откри резултата в 10-ата минута, последваха голове на Велко Бартрович в 14-ата и на Румен Руменов в 20-ата минута. В края на..

публикувано на 15.09.18 в 16:47

"Лудогорец" с късен обрат срещу последния

"Лудогорец" победи трудно "Верея" с 2:1 в двубой от осмия кръг на Първа професионална лига. Гостите, които са последни във временното класиране, откриха резултата в 40-ата минута. Точен от пряк свободен удар беше бившият играч на "Дунав" и "Левски" Антон Огнянов. В 78-ата минута двама играчи на разградчани си попречиха в наказателното поле, топката..

публикувано на 14.09.18 в 22:06