Над половин милион лева за спорт в Търговище

Снимка: sofiasportfilmfest.com
Над половин милион лева осигурява Община Търговище за спорт през 2018 г. В рамките на капиталовата програма на Общината и през тази година е заложена рехабилитация и създаването на модерни спортни съоръжения в града. Вече започна изграждането на 4 тенис корта на стадион "Неделчо Камов" на стойност 120 000 лв. Към момента там са изградени подземните комуникации, дренажните системи и водопровода. 64 000 лв. пък са отделени за писта за авиомоделизъм, който е един от най-успешните спортове на Търговище. Площадката ще се намира зад спортната зала на Работническия стадион и ще представлява бетонно кръгово поле с диаметър от 50 метра. Планирано е и изготвянето на работен проект за спортна зала "Дечко Стефанов"за 20 000 лв., което ще позволи извършването на ремонт при осигуряване на средства.Общината осигурява 300 000 лв. за поддръжка на спортните бази и за субсидиране на спортните клубове и дейности. 69 000 лв. пък са предвидени за мъжкия отбор на футболен клуб „Светкавица“, а 20 000 лв. са за детско-юношеските му формации. Около 35 000 лв. са за ученически спорт, а за церемонията „Спортист на годината“ са отделени 2500 лв. 44 000 лв. е бюджетът на общинско предприятие „Социални и охранителни дейности“ за поддръжката и стопанисването на спортните съоръжения в града.

Тежка загуба за баскетболистите на "Шумен"

Баскетболистите на "Шумен" загубиха като гост на Икономически университет" (Варна) с 35:92 в среща от първенството в Първата шестица на "А" група. През първите десет минути на двубоя шуменци отбелязаха само 3 точки и това предопредели рано крайния изход на мача. В отделните части тимът отстъпи с 3:22, 13:26, 12:16 и 7:28. Единственият играч, който успя да..

публикувано на 25.02.18 в 19:01

„Олимпия“ (Шумен) ще гостува в контрола на „Севлиево лейдис“

Женският футболен отбор на „Олимпия“ (Шумен) ще изиграе приятелска среща с отбора на „Севлиево лейдис“ днес. Двубоят е от 14,30 ч. на стадиона в комплекса в село Царева Ливада, община Дряново.През есенния дял от Държавното първенство по футбол за жени „Севлиево“ победи като домакин шуменки с 4:1. Предстоящата контрола е първата за „Олимпия“ преди..

публикувано на 25.02.18 в 08:41

Добруджа надигра Хитрино

Добружа Добрич победи Хитрино с 1:0 в мач от първенството на Севереоизточната аматьорска футболна лига. Единствения гол в двубоя, който се игра в Суворово, вкара Станимир Андонов в 28 минута. Добруджа запазва лидерската си позиция. Въпреки загубата отборът на Хитрино остава трети с 5 точки след първенеца.

публикувано на 24.02.18 в 16:27

Втора поредна победа за "Дунав" в първенството

"Дунав" победи гостуващия тим на "Верея" с 2:0 в среща от 22-рия кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят на Градския стадион в Русе започна с минута мълчание в памет на Павел Панов и Георги Марков. Почти през целия мач домакините имаха предимство. В 39-ата минута падна и първото попадение. Васил Шопов стреля по земя от около 25 метра, вратарят..

публикувано на 24.02.18 в 14:58

Дунав среща Верея, започват и мачовете от трета лига

От 13 часа на градския стадион в Русе ще се играе футболната среща от 22-рият кръг на Първа лига между съставите на Дунав-Русе и Верея - Стара Загора. Главен съдия на двубоя е Георги Давидов. Във временното подреждане "Дунав" е на предпоследната 13-а позиция с 18 точки, а отборът от Стара Загора заема шестото място с 31 точки. Два часа по късно, в..

публикувано на 24.02.18 в 08:20

"Лудогорец" привлече български национал

Втори зимен трансфер осъществи "Лудогорец". След привличането на полския нападател Якуб Шверчок шампионите подписаха с Цветомир Панов от "Ботев" (Пловдив). Днес националът на България ще пътува с отбора за Милано, но няма да играе в реванша с "Милан", тъй като не е картотекиран в Лига Европа.  28-годишният десен бек започва кариерата си в "Спартак"..

публикувано на 21.02.18 в 07:31

"Дунав" с ценна победа като гост

Футболистите на "Дунав" спечелиха с 2:1 като гост на "Витоша" (Бистрица) в първия си официален двубой за годината. Срещата бе последната от 21-вия кръг на първенството в Първа лига. В 30-ата минута домакините извършиха нарушение, за което главният съдия отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Васил Шопов, който центрира, но топката мина над всички..

публикувано на 19.02.18 в 19:29