Слънчева и топла неделя

Снимка: Радо Стойков
Мъгливо е на места в Североизточна България тази сутрин. Най-хладно е в Разград, където са измерени 7 градуса, 8 градуса са отчетени в Шумен, 9 в Силистра и 10 в Русе. През деня ще е предимно слънчево, постепенно ще се появи висока облачност. Ще духа слаб, следобед до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 21 и 26 градуса, за Шумен около 24 градуса.

Тази година втори

Миналогодишните национални рали шампиони Тихомир Стратиев от Варна и Добрин Борисов от Шумен заеха второ място в генералното класиране за 2018 г. Резултатите станаха ясни след края на рали „България“, което се проведе в морската столица през уикенда. Битката за второто място в шампионата на Българска федерация по автомобилен спорт бе жестока. В..

публикувано на 15.10.18 в 11:17

Старт на рали „България“

Екипът на пилота Тихомир Стратиев от Варна и навигатора Добрин Борисов от Шумен ще се бори за победата в рали „България“. От варненската Морска гара в 16:30 ч. стартира 49-ото издание на надпреварата. Същинското начало на състезанието е от 19:00 ч., когато 38 състезателни автомобила ще преминат през курорта „Албена“. Стратиев и Борисов с „Пежо 208“..

публикувано на 12.10.18 в 14:09
Пауло Аутуори

Аутори си отива

Ръководството на „Лудогорец“ реши да удовлетвори молбата на старши треньора Пауло Аутори договорът му с Клуба да бъде прекратен по взаимно съгласие. Мотивите на бразилския специалист са лични. Това гласи съобщение в сайта на Професионалния футболен клуб. Съгласно уговорката, Аутори ще води отбора в мача срещу Левски на 20 октомври, след което ще..

публикувано на 09.10.18 в 16:22

Русе има шампион по културизъм

Русенецът Генади Ляев се класира първи в категорията бодибилдинг до 85 кг. на Държавно първенство по бодибилдинг и фитнес. Турнирът се проведе през уикенда в Пловдив. „Въпреки че участва в една от най-силните категории, той бе класа над всички други състезатели“, съобщи за Радио Шумен треньорът му Мартин Русанов. Русанов също се качи на подиума на..

публикувано на 08.10.18 в 11:08

Втори на държавното по кикбокс

С актив от пет златни, три сребърни и три бронзови медала Спортен клуб „Шуменска крепост“ зае второ място в отборното класиране на Държавния шампионат по кикбокс. Състезанието в стил фул контакт се проведе днес в Каварна. Единственият клуб, който изпревари по брой отличия бойците от десетия град, е варненският „Боил“. За него отговаря шуменецът..

публикувано на 06.10.18 в 18:12

Започва турнирът "Русенски легенди"

Международен турнир по свободна борба за кадети "Русенски легенди“ организират днес Българската федерация по борба, клуб "Юнак-Локомотив" и местната администрация. Състезанието започва от 10 часа в зала"Дунав", а офицалното му откриване е от 17. Турнирът ще има отборен характер. В него ще участват пет тима - България с първи и втори национален състав,..

публикувано на 06.10.18 в 09:24

"Лудогорец" излиза срещу "Цюрих"

Мениджърът на „Лудогорец“ Пауло Аутуори се надява тази вечер отборът му да запише първата си победа в груповата фаза на Лига Европа. Разградчани гостуват на швейцарския "Цюрих", който за разлика от родния шампион, вече има в актива си една победа. Бразилският селекционер взе със себе си рекордно голяма група от 25-ма футболисти. Аутуори обяви, че ще..

публикувано на 04.10.18 в 15:09