ФК "Хитрино" трети в Североизточната трета лига

Футболистите на „Хитрино“ официално завършват сезона в Североизточната трета лига на трето място в класирането. Това обявиха от Българския футболен съюз. Тълкуването на документите продължи близо седмица. В края на шампионата за бронзов медалист беше обявен тимът на „Локомотив“ Русе, който имаше равен брой точки с „Хитрино“, но беше с по-добра голова разлика. Според Наредбата за провеждане на първенствата в системата на Българския футболен съюз, водещият критерий са не отбелязаните голове, а преките двубои. На два пъти през сезона „Хитрино“ и „Локомотив“ Русе завършваха наравно, а третият двубой бе спечелен от „Хитрино“ с 3:0. Така отборът от Шуменска област завършва на трето място в крайното класиране.

Галерия

След успешния сезон за шуменския хандбал

Преди дни хандбалистките на „Шумен 98“ станаха вицешампионки на страната. Те достигнаха до битката за титлата, но на финала отстъпиха на „Бъки“ (Габрово) с 0:2 загуби. Дни след последния двубой в предаването „Извън играта“ гостуваха президентът на клуба Марияна Семерджиева, мениджърът Милен Янев и един от основните спонсори и двигатели на..

публикувано на 21.05.19 в 11:29

"Дунав" с пасив срещу "Септември"

"Дунав" отстъпи на "Септември" с 0:1 в първи финален бараж за разпределение на местата от 11-о до 14-о в Първа професионална футболна лига. Единственото попадение на Градския стадион в Русе беше отбелязано от Кристофър Мандиангу в 65-ата минута. До края на двубоя играчите на Людмил Киров имаха две възможности да стигнат до равенството, но с добри намеси..

публикувано на 19.05.19 в 21:57
Козмин Моци

Интригата за титлата остава

"Лудогорец" и "Левски" завършиха 1:1 на стадион "Лудогорец Арена" в Разград в двубой от 34-тия кръг на Първа професионална футболна лига. В началото на второто полувреме главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа за домакините за игра на Деян Иванов с ръка в наказателното поле. Бранителят получи и втори жълт картон и напусна терена. Точен от бялата..

публикувано на 18.05.19 в 20:33

100 години "Черноломец" Попово

100 балона ще литнат в небето по случай 100 годишнината от организирания футбол в Попово. С музикална програма от 17 ч. започва тържественото честване юбилея. След нея ще бъде награждаване на футболни дейци и състезатели и ще завърши с мач между ветерани на ФК „Черноломец 1919” и „Левски“ (София). Специален гост на тържеството в Попово е капитанът..

публикувано на 18.05.19 в 16:31

Младежите на "Лудогорец" с Купата

Футболистите на "Лудогорец" до 18 години спечелиха Купата на Българския футболен съюз. На финала, игран в Стара Загора, разградчани надделяха над "Черно море" с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1. Варненският тим откри резултата в 10-ата минута, а в 47-ата Петър Караангелов изравни за тима от Разград. Победата във финала за..

публикувано на 16.05.19 в 21:09

Шуменки със среброто!

Хандбалистките на "Бъки "- Габрово са шампиони на България, след като победиха отбора на "Шумен 98" с 29: 24 . Финалът се игра в Арена Шумен. На почивката гостите водеха с 13 : 9 Припомняме, че в първата среща, играна в Габрово, "Бъки" се наложи с 31 : 26 и спечели серията с 2 : 0 победи. Шуменки са сребърни медалисти от завършилото първенство по хандбал..

публикувано на 16.05.19 в 20:39

"Лудогорец" ще играе в Младежката шампионска лига

Футболистите на "Лудогорец" до 18 години спечелиха Купата на Българския футболен съюз. На финала, игран на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора, разградчани надделяха над "Черно море" с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1. Варненският тим откри резултата в 10-ата минута, а в 44-тата удари и греда. Две минути след началото на..

публикувано на 16.05.19 в 19:37