Плувците от „Ирис”- Русе със златни медали

Плувците от „Ирис”- Русе завоюваха златни медали от състезание за определяне на шампионите ветерани по плуване за 2018 година. В състезанието в румънския град Търговище участваха 30 клуба, след които и 4 ветерански отбора от България: „Ирис” - Русе, „Левски Мастърс” - София, „Доростол” - Силистра и „АЕЦ - Козлодуй” . По сините коридори стартираха и трима плувци от Унгария.

Двудневната програма включваше класическите  дисциплини за мъже и жени в плуването - 50 и 100 м от всеки стил, 200 м съчетано плуване и 400 м свободен стил. Румънските състезатели имаха право на неограничен брой стартове, а плувците ветерани от чужбина - на три старта. Те обаче имаха право на класиране за откритото първенство и съответно на медали.

Състезателите от „Ирис” завоюваха куп златни медали : Тодор Керчев-Паная, Тодор Филипов, Николай Ханджиев и Милка Попова - по три, Димитър Котоманов, Веселин Василев и Златка Николова – по два, Стефка Виденова и Емилия Данева – по един.

Шах в "Арена Шумен"

Шумен ще е домакин на Национална индивидуална купа по ускорен шахмат и блиц за мъже. Шестото издание на мемориал „Стоян Иванов“ ще се проведе от 26 до 28 юли в зала „Арена Шумен“. Турнирът е с ранга на национална купа и е в националния календар на Българската федерация по шахмат, заяви председателят на шахматен клуб „Шумен“ Атанас Димитров. До..

публикувано на 23.07.19 в 13:15

Зумба за деца и възрастни

Play Studio организира фитнес, пилатес и зумба тренировки в Шумен. От 18:15 часа в понеделник, сряда, четвъртък и петък всяка седмица през лятото има занимания с възрастни, а във вторник от същия час се работи с деца от 6 до 12 години. Алекс Йорданова е сертифициран групов фитнес инструктор с богат опит у нас и в чужбина. Тя е и лицензиран инструктор по..

публикувано на 22.07.19 в 15:04

Промени в движението

Промени в движението ще бъдат въведени от Областната дирекция на МВР в Разград. Те са във връзка с футболната среща между „Лудогорец” и „Ференцварош”, която ще се проведе утре от 20.30 ч. на стадион “Лудогорец арена”. От 17.30 ч.няма да бъдат допускани автомобили по улиците   „Васил Левски“, „Ветеринарна”, “Мраморно море” и Северен булевард...

публикувано на 16.07.19 в 14:41

Злато за шуменски каратист

Шуменецът Иван Иванов спечели златен медал от завършилото Европейско първенство по карате шинкиокушин в Прага за кадети и кадетки, юноши и девойки. Той се наложи в категорията до 50 килограма, съобщи за Радио Шумен Даниел Димитров – помощник-треньор на националния отбор. Иван Иванов бе обявен и за най-техничен състезател на първенството в своята..

публикувано на 08.07.19 в 09:37

Огнеборците победители

Отборът на РД "Пожарна безопасност и защита на населението"- Шумен спечели футболния турнир, организиран от Областната дирекция на МВР по повод професионалния празник. До финала огнеборците стигнаха след две поредни победи в предварителната група. На финала играха оспорван двубой с другия победител от група А - тимът на РУ- Шумен. В две..

публикувано на 04.07.19 в 16:41

Сребро за Фатих Фаик

Фатих Фаик от новопазарския клуб стана вицеевропейски шампион в категория до 70 кг при юношите до 18 години в Европейското първенство по карате киокушин, което се проведе в Прага. Българският национален отбор за кадети, юноши и младежи до 21 години завоюва два златни, четири сребърни и четири бронзови медала. На Европейското първенство в Прага в..

публикувано на 04.07.19 в 16:26

Турнир по тенис на корт

Открит турнир по тенис на корт за деца ще има в Шумен. Записването на участниците вече започна, съобщи за Радио Шумен Радостин Радославов, главен съдия и директор на турнира. Надпреварата ще бъде в петък на кортовете до Ученическия стадион, в нея могат да се включат подрастващи на възраст от 9 до 12 години. За най-добрите, които се класират на..

публикувано на 02.07.19 в 15:53