Плувците от „Ирис”- Русе със златни медали

Плувците от „Ирис”- Русе завоюваха златни медали от състезание за определяне на шампионите ветерани по плуване за 2018 година. В състезанието в румънския град Търговище участваха 30 клуба, след които и 4 ветерански отбора от България: „Ирис” - Русе, „Левски Мастърс” - София, „Доростол” - Силистра и „АЕЦ - Козлодуй” . По сините коридори стартираха и трима плувци от Унгария.

Двудневната програма включваше класическите  дисциплини за мъже и жени в плуването - 50 и 100 м от всеки стил, 200 м съчетано плуване и 400 м свободен стил. Румънските състезатели имаха право на неограничен брой стартове, а плувците ветерани от чужбина - на три старта. Те обаче имаха право на класиране за откритото първенство и съответно на медали.

Състезателите от „Ирис” завоюваха куп златни медали : Тодор Керчев-Паная, Тодор Филипов, Николай Ханджиев и Милка Попова - по три, Димитър Котоманов, Веселин Василев и Златка Николова – по два, Стефка Виденова и Емилия Данева – по един.

"Лудогорец" пусна билетите за сблъсъка с ЦСКА

Започна продажбата на билети за двубоя между „Лудогорец“ и ЦСКА-София от Първа професионална лига. За това информират от разградския клуб. Мачът от петия кръг на първенството е в неделя от 21 ч. на стадион „Лудогорец Арена“. Входни талони могат да бъдат закупени във фен магазина на клубната база Спортен център Лудогорец всеки ден между 08:30 ч. и 20:30 ч...

публикувано на 13.08.18 в 16:17

Усмивките в "Лудогорец" се върнаха

"Лудогорец" победи като гост "Витоша" (Бистрица) с 2:0 в среща от четвъртия кръг на Първа професионална фуболна лига. Въпреки това двубоят за шампионите не беше никак лек. Както и в предишните си няколко мача, разградчани направиха куп пропуски. В 20-ата минута Върджил Мисиджан отбеляза попадение, отменено заради засада. Пет минути по-късно Жоао Пауло..

публикувано на 12.08.18 в 20:34

Пълен обрат за "Левски" срещу "Дунав"

Футболистите на "Дунав" загубиха с 1:2 от гостуващия "Левски" в двубой от четвъртия кръг на Първа професионална лига. Резултатът на Градския стадион в Русе беше открит от домакините. Седем минути след началото на второто полувреме Цветкович фаулира Светослав Ковачев на границата на наказателното поле, главният съдия Станислав Ставров прецени, че фаулът е..

публикувано на 11.08.18 в 23:06

"Лудогорец" с минимален успех над босненци

"Лудогорец" записа първа победа в последните си пет мача, като надигра "Жрински" с 1:0 в първи двубой от третия предварителен кръг на Лига Европа. Двубоят се игра на стадион "Лудогорец Арена" пред около 3 500 зрители. Домакините започнаха по-добре срещата и в първите 15 минути направиха няколко пропуска. Неточни пред вратата на босненския първенец бяха..

публикувано на 09.08.18 в 22:09

Шуменка - шампион по прескачане на препятствия

Шуменката Ванеса Атанасова с кон Лампас стана шампион при юношите от държавното първенство по прескачане на препятствия. Неин подгласник е Християн Петров с Карлота. Турнирът се проведе на конно-спортна база "Фригопан" край Пловдив. В четирите категории - пони ездачи, аматьори, деца, юноши и девойки участваха почти сто тандема от клубове в..

публикувано на 09.08.18 в 16:21

Локо (Русе) картотекира отбора за Трета лига

Техническият директор на ФК Локомотив (Русе) Калоян Георгиев картотекира в Зоналния съвет на БФС футболистите на отбора за предстоящия сезон в Североизточната трета лига. Пет са новите имена при „железничарите“. Нападателят на германския „Биркенфелд“ Дениз Неджмиев и юношата на „Дунав“ Ивайло Димитров са сред летните трансфери в атаката на..

публикувано на 09.08.18 в 14:31

Труден мач очаква "Лудогорец"

Труден мач с босненския футболен клуб „Жрински“ (Мостар) очаква Пауло Аутори, главният мениджър на „Лудогорец“. Срещата от третият квалификационен кръг на Лига Европа ще се играе утре от 20:00 ч. на стадион „Лудогорец Арена". „Всички футболисти са готови, а след контузии ще се завърнат Натанаел Батиста и Джоди Лукоки. Искам по-голяма ефективност, да сме..

публикувано на 08.08.18 в 17:03