Шампиони с дарени сърца

Снимка: АТО "Бъдеще за всички"

Шуменецът Огнян Ганчев беше част от българския отбор на 17-ите европейски игри за хора с трансплантирано сърце и бял дроб в Линяно Сабиадоро, Италия. Това съобщи той в личния си профил във Фейсбук.

Във втория ден на шампионата мъжете от националния ни тим обраха медалите в плуването. Огнян Ганчев завоюва два златни медала на 50 и 100 метра гръб. Той и неговите съотборници Евгени Георгиев и Георги Пеев приключиха стартовете с общо 11 медала. В гърдите и на тримата българи бият дарени сърца.

Козмин Моци

Интригата за титлата остава

"Лудогорец" и "Левски" завършиха 1:1 на стадион "Лудогорец Арена" в Разград в двубой от 34-тия кръг на Първа професионална футболна лига. В началото на второто полувреме главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа за домакините за игра на Деян Иванов с ръка в наказателното поле. Бранителят получи и втори жълт картон и напусна терена. Точен от бялата..

публикувано на 18.05.19 в 20:33

100 години "Черноломец" Попово

100 балона ще литнат в небето по случай 100 годишнината от организирания футбол в Попово. С музикална програма от 17 ч. започва тържественото честване юбилея. След нея ще бъде награждаване на футболни дейци и състезатели и ще завърши с мач между ветерани на ФК „Черноломец 1919” и „Левски“ (София). Специален гост на тържеството в Попово е капитанът..

публикувано на 18.05.19 в 16:31

Младежите на "Лудогорец" с Купата

Футболистите на "Лудогорец" до 18 години спечелиха Купата на Българския футболен съюз. На финала, игран в Стара Загора, разградчани надделяха над "Черно море" с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1. Варненският тим откри резултата в 10-ата минута, а в 47-ата Петър Караангелов изравни за тима от Разград. Победата във финала за..

публикувано на 16.05.19 в 21:09

Шуменки със среброто!

Хандбалистките на "Бъки "- Габрово са шампиони на България, след като победиха отбора на "Шумен 98" с 29: 24 . Финалът се игра в Арена Шумен. На почивката гостите водеха с 13 : 9 Припомняме, че в първата среща, играна в Габрово, "Бъки" се наложи с 31 : 26 и спечели серията с 2 : 0 победи. Шуменки са сребърни медалисти от завършилото първенство по хандбал..

публикувано на 16.05.19 в 20:39

"Лудогорец" ще играе в Младежката шампионска лига

Футболистите на "Лудогорец" до 18 години спечелиха Купата на Българския футболен съюз. На финала, игран на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора, разградчани надделяха над "Черно море" с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1. Варненският тим откри резултата в 10-ата минута, а в 44-тата удари и греда. Две минути след началото на..

публикувано на 16.05.19 в 19:37

Професионални двубои в „Арена Шумен“

За първи път в зала „Арена Шумен“ ще се играят професионални срещи по кикбокс. На 6 юли елитни бойци ще премерят сили в първото издание на международния турнир “Саведжес кикбоксинг“. В центъра на програмата е мачът на варненеца Рангел Иванов. Той прави заявка за титлата на Световната кикбокс мрежа в категория 69.9 кг. На ринга се очаква да излязат..

публикувано на 16.05.19 в 17:01