"Дунав" с успех в предпоследната си контрола

Футболистите на "Дунав" победиха с 3:2 "Черноморец" (Балчик) в контролна среща, играна на стадион "Димитър Бурков" в Търговище. Успехът бе втори за възпитаниците на Малин Орачев по време на предсезонната подготовка след този над "Ботев" (Гълъбово) с 4:1. Проверките с "Етър" и "Витоша" (Бистрица) завършиха наравно – 1:1 и 2:2, като мачът с бистричани бе прекратен в 75-ата минута заради проливен дъжд. Първото попадение в днешния двубой беше отбелязано в 14-ата минута, когато Борислав Балджийски намери Бранимир Костадинов в наказателното поле и той реализира за 1:0. В 52-рата минута след корнер Костадинов стреля към вратата, вратарят на "Черноморец" спаси, но при добавката Петър Патев удвои преднината на русенския тим. След час игра отборът от Блачик намали изоставането си, а в 85-ата минута изравни. В самия край на срещата Светослав Ковачев отбеляза победното попадение за "Дунав". Последната проверка преди началото на сезона за тима на Малин Орачев е срещу "Локомотив" (Горна Оряховица). Двубоят е на 13 юли (петък) от 18 ч. на стадион "Дунав". Преди мача ще бъдат представени новите попълнения в русенския клуб.

Дунав: Станислав Антонов (Филип Димитров), Христо Лемперов (Христо Попадийн), Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев (Преслав Петров), Красимир Станоев (Мерт Нуриев), Иван Коконов (Петър Патев), Александър Александров (Светослав Ковачев), Борислав Балджийски (Виктор Сандес), Бранимир Костадинов (Мартин Илиев), Ахмед Ахмедов (Да Силва).

Полина Галинова отново изкачи световния връх

Полина Галинова стана световна шампионка по кикбокс за втори път в своята кариера. На първенството в Италия представителката на клуб „Шуменска крепост“ спечели златния медал в категория до 60 кг в стил К-1 при девойки старша възраст, като на финала надигра съперничка от Полша. Преди две години Полина Галинова също се качи на световния връх след успех..

публикувано на 22.09.18 в 16:14

Международен турнир по баскетбол за юноши в Шумен

Международен баскетболен турнир за юноши в памет на треньора Костадин Димитров ще се проведе днес и утре в Шумен. Участват сръбският „Актавис академия“ от Лесковац, молдовският „Адмиралс“, „Буба баскетбол“ от София и домакините от „Шумен“. Срещите ще се играят в новата спортна зала „Арена Шумен“, а входът е свободен. Началото е от 15,30 ч. днес с..

публикувано на 22.09.18 в 14:35

Шуменец с бронз от Световното по кикбокс

Боецът на СК '' Шуменска крепост'' Виктор Иванов спечели бронзов медал на Световното първенство по кикбокс за кадети и юноши в Италия. В последната среща Иванов отстъпи с 1 на 2 гласа пред представител на Русия, като 20 секунди преди края на битката водеше в картите на съдиите. Днес Георги Атанасов ще излезе в спор за място на финала в категория..

публикувано на 21.09.18 в 07:02

"Лудогорец" допусна обрат срещу "Байер"

Футболистите на "Лудогорец" отстъпиха с 2:3 на "Байер" (Леверкузен) в първа среща на двата тима от група "А" на Лига Европа. Двубоят се игра пред пълните трибуни на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. В 8-ата минута Сисиньо беше спънат пред наказателното поле и главният съдия отсъди фаул. Прекият свободен удар беше изпълнен от Клаудиу Кешеру, който успя..

публикувано на 21.09.18 в 00:03

Георги Атанасов с първа победа

Шуменският боец Георги Атанасов записа първата си победа на Световното първенство по кикбокс за кадети и юноши в Италия. Младият национал отстрани без затруднения представител на домакините в категория до 60 кг., стил лоу кик. Съотборникът му от спортен клуб „Шуменска крепост“ Никола Николов обаче напусна турнира след равностойна среща със състезател..

публикувано на 20.09.18 в 16:45
Лудогорец - Торпедо

Определиха съдиите за неделните мачове

Ивайло Стоянов ще бъде главен съдия на двубоя между „Ботев“ (Пловдив) и „Лудогорец“ от деветия кръг на Първа професионална лига. Това съобщиха днес от Съдийската комисия към Българския футболен съюз. Срещата е в неделя от 20 ч. на стадиона в Коматево. В класирането „Лудогорец“ са трети, а пловдивчани заемат седмата позиция. Също в неделя, но от 15..

публикувано на 20.09.18 в 15:40

С ЦСКА в сърцето

Днес от 17.30 ч. в РБ „Стилиян Чилингиров” гостува Аспарух Никодимов – Паро с представяне на автобиографичната си книга „Паро Никодимов – с ЦСКА в сърцето”, написана в съавторство със Станил Йотов и Цветан Дерменджиев. В активната си състезателна кариера Никодимов е национален състезател с двадесет и пет мача и осем гола за „А” националния отбор,..

публикувано на 20.09.18 в 15:34