Ударен старт за "Лудогорец" в Европа

Снимка: ПФК "Лудогорец"

"Лудогорец" разгроми със 7:0 "Крусейдърс" в първата среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига и записа най-резултатната си победа в европейските клубни турнири. Головото шоу на стадион "Лудогорец Арена" в Разград започна в 25-ата минута, когато Марселиньо се разписа след пас на Сисиньо. В 40-ата минута Вандерсон и Кешеру комбинираха отляво, румънският нападател нахлу в наказателното поле и центрира към Мисиджан, а в опита си да пресече паса играч на северноирландския тим прати топката в собствената си врата. В 53-тата минута Натанаел центрира към Кешеру и той реализира с глава за 3:0. В 66-ата минута Марселиньо отбеляза втория си гол в двубоя с изстрел от около 20 метра. Последва хеттрик за влезлия като резерва поляк Якуб Шверчок. Нападателят, който се появи на терена на мястото на контузилия се Клаудиу Кешеру, отбеляза трите си попадения между 73-тата и 80-ата минута. Реваншът в Белфаст е във вторник (17 юли) от 22 ч. българско време.

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Форстър, Натанаел, Дяков, Кампаняро (Лукас Саша), Вандерсон (Лукоки), Марселиньо, Мисиджан, Кешеру (Шверчок)

Крусейдърс: О’Нийл, Бърнс, Беверланд, Лоури, Карвил, Кадел (Кайл Оуенс), Форсайт, Оуенс, Сноуди, Браун, Хийтли

"Дунав загуби от "Ботев" във Враца

Футболистите на "Дунав" отстъпиха с 0:1 като гост на "Ботев" (Враца) в среща от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Това беше и първият мач, който се игра на стадион "Христо Ботев" в северозападния град от началото на сезона, тъй като досега съоръжението беше в ремонт. Домакините започнаха по-добре двубоя, но не успяха да вкарат попадение. Постепенно..

публикувано на 11.11.18 в 14:25

Фестивалът "Дунавска перла" се провежда в Русе

В Русе беше открит Международният фестивал по спортна акробатика "Дунавска перла". При откриването се включиха фолклорен танцов състав „Здравец“, салса клуб „Фламинго“ и олимпийските шампиони от Бургас Мариела Костадинова и Панайот Димитров, които спечелиха златото както в отборната, така и в индивидуалната надпревара на младежката Олимпиада в Буенос..

публикувано на 10.11.18 в 16:20

„Атлетик“ с невъзможен обрат

Младите футболисти на шуменския клуб „Атлетик“ (набор 2009 г.)  победиха връстниците си от „Светкавица“ - Търговище с 6:4. Срещата се игра пред многобройна публика на терена до спортен комплекс „Плиска“ в Шумен. Домакините постигнаха невъзможен обрат, след като на полувремето губеха с 1:4.  След края на футболната среща малките състезатели на „Атлетик“..

публикувано на 10.11.18 в 14:39

"Лудогорец" отпада от Лига Европа

"Лудогорец" завърши 0:0 с гостуващия АЕК (Ларнака) в двубой от група "А" на Лига Европа. Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Мачът беше равностоен и ремито беше най-логичният резултат. Най-силните минути за българския шампион бяха в последната четвърт на сблъсъка, но изстрели на Марселиньо, Кампаняро и Шверчок минаха встрани от вратата..

публикувано на 09.11.18 в 00:03

Съдийските назначения за мачовете на "Дунав" и "Лудогорец"

Стефан Апостолов ще ръководи двубоя от 15-ия кръг на Първа професионална лига между отборите на „Ботев“ (Враца) и „Дунав“. Това съобщават от Съдийската комисия към Българския футболен съюз. Мачът е в неделя (11 ноември) от 12,15 ч. Двата отбора са на съседни позиции в класирането преди този кръг. Русенци са 11-и с 14 точки, а отборът от Враца има 15 и..

публикувано на 08.11.18 в 11:46

Строги мерки преди мача

Полицията в Разград въвежда мерки за спокойното провеждане на футболната среща между отборите на „Лудогорец“ и кипърския „АЕК Ларнака“. Мачът ще се играе днес от 22 ч. на стадиона в Разград. От 19 ч. няма да бъдат допускани автомобили по улиците „Васил Левски“ - от кръстовището   с бул.“Княз Борис“ до ул.“Гаврил Кръстевич“, “Ветеринарна”, “Мраморно..

публикувано на 08.11.18 в 09:28

Община Дулово отличи каратистка

Община Дулово отличи каратистката Станислава Йорданова.Тя стана вицешампион на Европейското първенство по карате “Албена-2018“. Младата спортистка е представител на СК “Шоко-витяз“ - Силистра - клуб Дулово, и е успяла да се класира на престижното място в надпревара с 2000 участници от 16 държави. Кметът Д-р Юксел Ахмед връчи на Станислава..

публикувано на 08.11.18 в 09:15