Ударен старт за "Лудогорец" в Европа

3
Снимка: ПФК "Лудогорец"

"Лудогорец" разгроми със 7:0 "Крусейдърс" в първата среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига и записа най-резултатната си победа в европейските клубни турнири. Головото шоу на стадион "Лудогорец Арена" в Разград започна в 25-ата минута, когато Марселиньо се разписа след пас на Сисиньо. В 40-ата минута Вандерсон и Кешеру комбинираха отляво, румънският нападател нахлу в наказателното поле и центрира към Мисиджан, а в опита си да пресече паса играч на северноирландския тим прати топката в собствената си врата. В 53-тата минута Натанаел центрира към Кешеру и той реализира с глава за 3:0. В 66-ата минута Марселиньо отбеляза втория си гол в двубоя с изстрел от около 20 метра. Последва хеттрик за влезлия като резерва поляк Якуб Шверчок. Нападателят, който се появи на терена на мястото на контузилия се Клаудиу Кешеру, отбеляза трите си попадения между 73-тата и 80-ата минута. Реваншът в Белфаст е във вторник (17 юли) от 22 ч. българско време.

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Моци, Форстър, Натанаел, Дяков, Кампаняро (Лукас Саша), Вандерсон (Лукоки), Марселиньо, Мисиджан, Кешеру (Шверчок)

Крусейдърс: О’Нийл, Бърнс, Беверланд, Лоури, Карвил, Кадел (Кайл Оуенс), Форсайт, Оуенс, Сноуди, Браун, Хийтли

Галерия

Турнир по канадска борба

Турнир по канадска борба за ученици от 14 до 17 години под мотото „Предизвикай себе си! Здравето е ценно“ организират в Силистра. В момента тече записване за участие в турнира, който ще се проведе на 12 март от 14.30 ч. в салона на Общината. Могат да се включат ученици от всички училища в Община Силистра, родени от 2002 г. до 2005 г.  Родителите на..

публикувано на 21.02.19 в 09:33
Тайбе Юсеин позира със златния си медал.

Златната Тайбе Юсеин в японски филм

Екип на Японската национална телевизия е в България, за да заснеме филм за световната и европейска шампионка по борба Тайбе Юсеин. Състезателката, която е родом от разградското село Мъдрево, бе избрана през 2018 година за спортист номер 1 на България. Гостите ще останат в София близо месец, а продукцията ще бъде излъчена в началото на април...

публикувано на 20.02.19 в 16:47

Пета победа за "Дунав"

Пета победа от началото на сезона в Първа лига записаха днес футболистите на "Дунав". Те победиха гостуващия тим на "Верея" с 1:0 в среща от 22-рия кръг на първенството. Единственото попаданеия на Градския стадион в Русе отбеляза Светослав Ковачев в 57-та минута. С успеха отборът на Людмил Киров събра 18 точки и се изкачи с една позиция до..

публикувано на 20.02.19 в 15:09

„Лудогорец“ привлече Чибота

„Лудогорец“ привлече голмайстора на израелското първенство. Клубът финализира трансфера на Мавис Чибота от „Бней Йехуда“. Договорът на национала на Конго влиза в сила от лятото. В настоящото първенство на Израел нападателят е отбелязал 10 гола в 22 мача.

публикувано на 19.02.19 в 13:44

„Лудогорец“ посреща „Ботев“ (Пловдив)

„Лудогорец“ посреща днес „Ботев“ (Пловдив) в двубой от 22-рия кръг на Първа професионална футболна лига. Мачът е от 15 ч. на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград, а главен съдия ще бъде Станислав Тодоров от Шумен. Преди началото на срещата ще бъде представено новото попълнение на шампионите – националът на България Станислав Манолев, който..

публикувано на 19.02.19 в 09:00
Станислав Манолев

"Лудогорец" привлече Станислав Манолев

"Лудогорец" привлече Станислав Манолев. Днес клубът и играчът подписаха договор за година и половина. Манолев ще бъде представен пред феновете в Разград утре (19 февруари) преди мача на "Лудогорец" срещу "Ботев (Пд). Националът се включва в тренировъчния процес на отбора и ще е на разположение на Антони Здравков за следващите мачове в първенството..

публикувано на 18.02.19 в 16:51

Съдийските наряди за междинния кръг в Първа лига

Станислав Тодоров от Шумен ще ръководи двубоя между „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив) от 22-рия кръг на Първа лига. Това съобщават от Съдийската комисия към Българския футболен съюз. Срещата е утре (19 февруари) от 15 ч. на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград. Шампионите започнаха пролетния дял на първенството с нулево равенство като гост на „Верея“,..

публикувано на 18.02.19 в 12:17