Стратиев и Борисов четвърти на рали „Сливен“

Снимка: rallysliven.com

Миналогодишните рали шампиони Тихомир Стратиев и Добрин Борисов (с „Пежо 208“) завършиха четвърти в 38-мото издание на рали „Сливен“. Варненско-шуменският екип допусна грешка при преминаването на неделния етап „Карандила”. „Днес бяхме решили да атакуваме две отсечки със спускане, но на първата се завъртяхме, което ни коства около 20 секунди. Не толкова заради грешката, а заради нарушения ритъм след нея. Все пак бе хубаво състезание, което мина без технически проблеми. Точките, които взехме, би трябвало да ни запазят на второ място в генералното класиране”, разказа за „Радио Шумен” навигаторът Добрин Борисов.

Борисов бе единственият шуменски участник във втория кръг от рали шампионата. Екипът на клуб „Стари Столици“ Красимир Кръстев и Тодор Стойков не стартира в събота. Те не успяха да подготвят автомобила си „Ситроен Саксо“ навреме.

На първо място в Сливен се класираха Мирослав Ангелов и Еди Сивов. Втори станаха Йордан Атанасов и Янаки Янакиев, а трето време записаха Григор Григоров и Петър Сивов.

Следващото състезание от рали календара е „Стари столици“ в Шумен на 1 и 2 септември. Освен него кръгове от сезон 2018 г. са „Сърбия“ (в края на септември) и рали „България“ във Варна (през октомври).

Зумба за деца и възрастни

Play Studio организира фитнес, пилатес и зумба тренировки в Шумен. От 18:15 часа в понеделник, сряда, четвъртък и петък всяка седмица през лятото има занимания с възрастни, а във вторник от същия час се работи с деца от 6 до 12 години. Алекс Йорданова е сертифициран групов фитнес инструктор с богат опит у нас и в чужбина. Тя е и лицензиран инструктор по..

публикувано на 22.07.19 в 15:04

Промени в движението

Промени в движението ще бъдат въведени от Областната дирекция на МВР в Разград. Те са във връзка с футболната среща между „Лудогорец” и „Ференцварош”, която ще се проведе утре от 20.30 ч. на стадион “Лудогорец арена”. От 17.30 ч.няма да бъдат допускани автомобили по улиците   „Васил Левски“, „Ветеринарна”, “Мраморно море” и Северен булевард...

публикувано на 16.07.19 в 14:41

Злато за шуменски каратист

Шуменецът Иван Иванов спечели златен медал от завършилото Европейско първенство по карате шинкиокушин в Прага за кадети и кадетки, юноши и девойки. Той се наложи в категорията до 50 килограма, съобщи за Радио Шумен Даниел Димитров – помощник-треньор на националния отбор. Иван Иванов бе обявен и за най-техничен състезател на първенството в своята..

публикувано на 08.07.19 в 09:37

Огнеборците победители

Отборът на РД "Пожарна безопасност и защита на населението"- Шумен спечели футболния турнир, организиран от Областната дирекция на МВР по повод професионалния празник. До финала огнеборците стигнаха след две поредни победи в предварителната група. На финала играха оспорван двубой с другия победител от група А - тимът на РУ- Шумен. В две..

публикувано на 04.07.19 в 16:41

Сребро за Фатих Фаик

Фатих Фаик от новопазарския клуб стана вицеевропейски шампион в категория до 70 кг при юношите до 18 години в Европейското първенство по карате киокушин, което се проведе в Прага. Българският национален отбор за кадети, юноши и младежи до 21 години завоюва два златни, четири сребърни и четири бронзови медала. На Европейското първенство в Прага в..

публикувано на 04.07.19 в 16:26

Турнир по тенис на корт

Открит турнир по тенис на корт за деца ще има в Шумен. Записването на участниците вече започна, съобщи за Радио Шумен Радостин Радославов, главен съдия и директор на турнира. Надпреварата ще бъде в петък на кортовете до Ученическия стадион, в нея могат да се включат подрастващи на възраст от 9 до 12 години. За най-добрите, които се класират на..

публикувано на 02.07.19 в 15:53

Купа „Никола Козлево“

Първото издание на колоездачното състезание Купа „Никола Козлево“ ще се състои в петък и събота - 28 и 29 юни. От 13 до 14 часа в последния работен ден за седмицата ще се събират заявки за участие и ще се изготвят стартовите листове. От 14 часа е техническата конференция, в залата на Община Никола Козлево.  От 16:00 часа е стартът на дисциплината..

публикувано на 27.06.19 в 16:05