Втори на държавното по кикбокс

Снимка: Боен Клуб Шумен

С актив от пет златни, три сребърни и три бронзови медала Спортен клуб „Шуменска крепост“ зае второ място в отборното класиране на Държавния шампионат по кикбокс. Състезанието в стил фул контакт се проведе днес в Каварна. Единственият клуб, който изпревари по брой отличия бойците от десетия град, е варненският „Боил“. За него отговаря шуменецът Красимир Кирилов.

Мариян Петков и Денислав Русев при момчетата, Велизар Димов и Румислав Жечев при юношите младша възраст и Тунай Джемил при юношите старша са златните медалисти на Спортен клуб „Шуменска крепост“.

Сребърни отличия заслужиха Ивелин Русев – юноши старша, Слав Нанов при мъжете и Мелиса Халилова при жените.

С бронзови отличия са Хасан Алпер при юноши младша възраст, Евгени Ангелов – юноши старша и Мирослав Георгиев при мъжете.

Държавният шампионат събра близо 100 състезатели от 11 клуба. Бойците на „Шуменска крепост“ бяха водени от старши треньора Галин Методиев с помощници Християн Тотев, Иван Иванов и Пламен Борисов.

"Спортен Икар" за Тайбе Юсеин

Тайбе Юсеин стана носителка на "Спортен Икар 2018", ежегодното отличие на фондация „Български спорт“. Световната и европейска шампионка по борба в кат. до 62 кг определи като най-важна цел за следващата година спечелването на квота за Олимпийските игри в Токио през 2020. „От няколко години има високи очаквания към мен, но те вече не ми тежат както..

публикувано на 19.12.18 в 15:08

19 претенденти за „Спортист на годината“ в Шумен

19 са номинираните състезатели за наградата „Спортист на годината“ за 2018 година в Шумен. Предложенията са направени от 13 спортни клуба в града. Две са номинациите за „отбор на годината“ и пет в категорията „треньор на годината“. Претендентите за приза са Цветан Урумов и Каан Шюкри – карате киокушин, Трифон Илиев и Кадир Кадир - лека..

публикувано на 17.12.18 в 16:23

Награди за десетката на Разград

29-годишният състезател от спортен клуб по колоездене “Спринт“ в Разград Мирослав Минчев оглави десетката. На второ място остана състезателят от Шахматен клуб „Абритус“ Ивайло Енчев, а на трето е 17-годишният борец Мустафа Мозак. За отбор на 2018 г. е обявен футболния клуб “Лудогорец“, треньор на годината е Димитър Димитров-Херо от “Лудогорец“...

публикувано на 17.12.18 в 15:31

Тайбе Юсеин в десетката на Балканите

Тайбе Юсеин попадна в десетката на класацията „Спортист на Балканите“ за 2018 година. Родената в кубратското село Мъдрево състезателка по борба стана световна и европейска шампионка. През годината тя не допусна нито една загуба в категория до 62 кг. Тайбе Юсеин е единствената българка в Топ 10. В 46-ото издание на анкетата на БТА участваха..

публикувано на 17.12.18 в 14:32

"Лудогорец" с успех над "Дунав" в последния си мач за годината

Футболистите на "Лудогорец" записаха победа в последния си двубой за 2018 година. Разградчани победиха "Дунав" с 2:0 в двубой от 20-ия кръг на първенството. Срещата се игра на Градския стадион в Русе. В 15-ата минута домакините имаха добра възможност пред вратата на Хорхе Броун. Ахмед Ахмедов центрира отляво към Иван Коконов, който стреля с глава, но в..

публикувано на 16.12.18 в 14:38

Детски турнир по хандбал се проведе в Кубрат

Хандбален турнир "Winter Cup 2018" се проведе в спортната зала в Кубрат. В надпреварата участваха момичета и момчета до 10 и до 12 години. Турнирът бе организиран от Община Кубрат, хандбалния клуб "Кубрат" и местна кооперация. Участваха отборите на "Олимпик" (Букурещ), "Мартен" и "Кубрат". Домакините победха и в двете възрастови  групи. При..

публикувано на 16.12.18 в 13:20

"Дунав" приема "Лудогорец"

Футболистите на "Дунав" приемат "Лудогорец" в среща от 20-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят е от 12.30 ч. на Градския стадион в Русе и ще бъде ръководен от Никола Попов. Шампионите са лидери в класирането с 48 точки, докато "Дунав" е 12-и с 15 точки.

публикувано на 16.12.18 в 08:41