Русе има шампион по културизъм

4
Снимка: BodyConstructor

Русенецът Генади Ляев се класира първи в категорията бодибилдинг до 85 кг. на Държавно първенство по бодибилдинг и фитнес. Турнирът се проведе през уикенда в Пловдив.

„Въпреки че участва в една от най-силните категории, той бе класа над всички други състезатели“, съобщи за Радио Шумен треньорът му Мартин Русанов.

Русанов също се качи на подиума на Държавното първенство, за да получи почетен плакет от името на друг негов състезател – Гюнай Мустафа от Шумен. Гюнай бе републиканският шампион от 2010 г. По време на церемонията в Пловдив бяха отличени всички абсолютни шампиони на България в периода 1998 – 2018 г.

Галерия

Промени в движението

Промени в движението ще бъдат въведени от Областната дирекция на МВР в Разград. Те са във връзка с футболната среща между „Лудогорец” и „Ференцварош”, която ще се проведе утре от 20.30 ч. на стадион “Лудогорец арена”. От 17.30 ч.няма да бъдат допускани автомобили по улиците   „Васил Левски“, „Ветеринарна”, “Мраморно море” и Северен булевард...

публикувано на 16.07.19 в 14:41

Злато за шуменски каратист

Шуменецът Иван Иванов спечели златен медал от завършилото Европейско първенство по карате шинкиокушин в Прага за кадети и кадетки, юноши и девойки. Той се наложи в категорията до 50 килограма, съобщи за Радио Шумен Даниел Димитров – помощник-треньор на националния отбор. Иван Иванов бе обявен и за най-техничен състезател на първенството в своята..

публикувано на 08.07.19 в 09:37

Огнеборците победители

Отборът на РД "Пожарна безопасност и защита на населението"- Шумен спечели футболния турнир, организиран от Областната дирекция на МВР по повод професионалния празник. До финала огнеборците стигнаха след две поредни победи в предварителната група. На финала играха оспорван двубой с другия победител от група А - тимът на РУ- Шумен. В две..

публикувано на 04.07.19 в 16:41

Сребро за Фатих Фаик

Фатих Фаик от новопазарския клуб стана вицеевропейски шампион в категория до 70 кг при юношите до 18 години в Европейското първенство по карате киокушин, което се проведе в Прага. Българският национален отбор за кадети, юноши и младежи до 21 години завоюва два златни, четири сребърни и четири бронзови медала. На Европейското първенство в Прага в..

публикувано на 04.07.19 в 16:26

Турнир по тенис на корт

Открит турнир по тенис на корт за деца ще има в Шумен. Записването на участниците вече започна, съобщи за Радио Шумен Радостин Радославов, главен съдия и директор на турнира. Надпреварата ще бъде в петък на кортовете до Ученическия стадион, в нея могат да се включат подрастващи на възраст от 9 до 12 години. За най-добрите, които се класират на..

публикувано на 02.07.19 в 15:53

Купа „Никола Козлево“

Първото издание на колоездачното състезание Купа „Никола Козлево“ ще се състои в петък и събота - 28 и 29 юни. От 13 до 14 часа в последния работен ден за седмицата ще се събират заявки за участие и ще се изготвят стартовите листове. От 14 часа е техническата конференция, в залата на Община Никола Козлево.  От 16:00 часа е стартът на дисциплината..

публикувано на 27.06.19 в 16:05
Антоанета Бонева

Антоанета Бонева на финал

Антоанета Бонева влезе във финала на 25 метра пистолет на Европейските игри в Минск, Беларус. Бонева записа 583 точки, което е осми резултат. Преди няколко дни тя спечели бронзов медал на 10 метра въздушен пистолет. Двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Мария Гроздева завърши 12-а в пресявките с 580 точки и отпадна. Финалът е днес..

публикувано на 26.06.19 в 15:10