Русе има шампион по културизъм

4
Снимка: BodyConstructor

Русенецът Генади Ляев се класира първи в категорията бодибилдинг до 85 кг. на Държавно първенство по бодибилдинг и фитнес. Турнирът се проведе през уикенда в Пловдив.

„Въпреки че участва в една от най-силните категории, той бе класа над всички други състезатели“, съобщи за Радио Шумен треньорът му Мартин Русанов.

Русанов също се качи на подиума на Държавното първенство, за да получи почетен плакет от името на друг негов състезател – Гюнай Мустафа от Шумен. Гюнай бе републиканският шампион от 2010 г. По време на церемонията в Пловдив бяха отличени всички абсолютни шампиони на България в периода 1998 – 2018 г.

Галерия

„Шуменска крепост” отново с отборната купа

Спортен клуб „Шуменска крепост” спечели отборната купа в стил лоу кик от Държавния шампионат по кикбокс. В другия стил К1 домакините се класираха втори. Изпревари ги отборът на „Армеец” – София. През уикенда в „Арена Шумен” сили премериха 190 от най-добрите български бойци от всички възрасти. Добромир Петров (мъже до 71 кг), Иван Иванов (мъже до 81..

публикувано на 15.09.19 в 18:10

Сребро за Даниел Пехливанов

Сребърен медал от Републиканско първенство по полицейска лична защита и карате спечели силистренският полицай Даниел Пехливанов. Той се класира втори в дисциплината „Кумите” в категория до 75 кг, а в дисциплината „Ката“ е заел четвъртото място. Повече от 80 спортисти от национални и териториални дирекции на МВР са участвали в състезанието, провело..

публикувано на 13.09.19 в 12:02

Нова спортна зала в Шумен

Спортна зала за Реално Айкидо беше открита в Шумен. Тя се намира на булевард „Ришки проход“ 185. Заниманията ще се водят от ръководителя на школата майстор 6-и дан Валери Василев и от майстор 2-ри дан Митко Митков. Залата е открита със съдействието на общинското ръководство на ВМРО.

публикувано на 04.09.19 в 10:32

Преслав събра ориентировачи

Над 220 състезатели по спортно ориентиране финишираха в центъра на Велики Преслав, където днес се провежда спринтовата дисциплина от състезанието за купа „Шуменска крепост – СиВен” 2019. Най-атрактивният участник на старта беше 3-годишна състезателка от Варна, който потегли по маршрута заедно с баща си и по-големия си брат. В маршрутния пробег из..

публикувано на 31.08.19 в 17:17
Лудогорец загуби с 2:3 от Ференцварош в Разград

Съперниците на „Лудогорец“ в Лига Европа

ЦСКА Москва, „Еспаньол“ и „Ференцварош“ ще са съперници на „Лудогорец“ в груповата фаза на Лига Европа. Това отреди жребият днес, изтеглен в Монако. Четирите тима са в група H на надпреварата. Първите мачове са на 19 септември, като програмата ще бъде уточнена по-късно.   „Като цяло групата е добра, нито един от отборите не ни..

публикувано на 30.08.19 в 14:55

Турнир по всестранна езда

Националният турнир по всестранна езда за Купа Русе ще се проведе днес и утре на Хиподрума край града. Организатор на първенството е СЕК "Кентавър - Русе, БФКС и Община Русе. В Националния турнир ще се включат всички клубове, практикуващи дисциплината в страната. В 9 ч. започва изпитанието по обездка, а от 17 ч. е прескачането на препятствия. На..

публикувано на 30.08.19 в 09:27

"Дунав" и "Черно море" откриват кръга

Футболистите на "Дунав" гостуват днес на "Черно море" в първи двубой от осмия кръг на българското първенство. Срещата е от 18 ч. на стадион "Тича" във Варна и ще бъде ръководена от Драгомир Драганов. В класирането тимът от Русе е 12-и с актив от 7 точки, а "Черно море" е на шестата позиция с 10 точки.

публикувано на 30.08.19 в 09:15