Аутори си отива

Пауло Аутуори
Снимка: ПФК Лудогорец

Ръководството на „Лудогорец“ реши да удовлетвори молбата на старши треньора Пауло Аутори договорът му с Клуба да бъде прекратен по взаимно съгласие. Мотивите на бразилския специалист са лични. Това гласи съобщение в сайта на Професионалния футболен клуб.

Съгласно уговорката, Аутори ще води отбора в мача срещу Левски на 20 октомври, след което ще си замине от България. Начело на българския шампион ще застане Антони Здравков, досегашен помощник на Аутори и треньор на Младежкия национален отбор. Той ще дебютира като старши треньор в мача с кипърския АЕК Ларнака. Новината за напускането на Аутори беше съобщена днес на футболистите, които се готвят за мача с Левски на тренировъчния комплекс на Клуба.

От клуба съобщават и за други промени. Дългогодишният спортен директор на „Лудогорец“ Методи Томанов беше освободен от поста с решение на Управителния съвет на Клуба. Очаква се в близките дни ръководството на ПФК „Лудогорец“ да направи структурни и организационни промени и да обяви кой ще заеме овакантената позиция.

Последният в класирането препъна "Лудогорец"

"Лудогорец" завърши 0:0 с "Верея" в Стара Загора в първия двубой от подновяването на българското първенство след зимната пауза. Разградчани, които са водачи в класирането, имаха превъзходство над последния в подреждането през почти целия двубой, но не успяха да реализират създадените голови положения. Най-много пропуски пред Генадий Ганев направи..

публикувано на 15.02.19 в 22:04

20-годишен бразилец подписа с "Лудогорец"

„Лудогорец“ представи днес 20-годишния Давид Рибейро. Бразилският халф изкара успешно пробния период в клуба, като участва в част от контролите по време на подготвителния лагер в Турция. Младежът получи фланелка с номер 63. Давид Рибейро идва от бразилския „Санто Андре“. В кариерата си е играл за кратко като преотстъпен в гранда „Сао Пауло“. Той е..

публикувано на 14.02.19 в 14:49

Съдиите в първия пролетен кръг на Първа лига

Николай Йорданов ще ръководи първия двубой от пролетния дял на Първа лига между отборите на „Верея“ и „Лудогорец“. Това съобщават от Съдийската комисия на Българския футболен съюз. Помощници на главния съдия ще бъдат Мартин Емилов и Димитър Русев, а четвърти арбитър ще е Неделчо Гаджалов. Срещата е утре (15 февруари) от 17,30 ч. на стадион „Трейс..

публикувано на 14.02.19 в 11:39
„Лудогорец“ измести Левски от върха в класирането

Билети за мача "Лудогорец" - „Ботев“ (Пловдив)

„Лудогорец“ пусна в продажба билетите за първото домакинство на тима от пролетния дял на Първа лига. Мачът е срещу „Ботев“ (Пловдив) и ще се играе на 19 февруари от 15 ч. Билети за двубоя се продават на клубната база в Разград. В деня на срещата от 12 ч. ще работи касата на улица „Васил Левски“, а от 13 ч. ще отвори билетното гише на сектор..

публикувано на 11.02.19 в 14:37
Спортна стрелба

Търговищките стрелци със злато

Отборът на „Светкавица“ (Търговище) спечели златото в новата дисциплина микс пистолет от Държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие. Домакините в състав Антоанета Бонева и Радослав Димитров събраха 478,1 точки. При мъжете на пистолет Радослав Димитров остана втори след победителя Самуил Донков. На пушка шампиони са Антон Ризов..

публикувано на 11.02.19 в 14:34

„Хитрино“ и „Кубрат“ не се победиха в контрола

„Хитрино“ и „Кубрат“ завършиха 1:1 в приятелска среща, играна на стадион „Панайот Волов“ в Шумен. В 23-тата минута гостите поведоха в резултата с гол на Александър Недев, а в последната минута на първото полувреме Ивелин Василев изравни. Сблъсъкът беше част от подготовката на двата тима за пролетния дял в Североизточната Трета лига. Двубоите..

публикувано на 11.02.19 в 07:25

Положителен старт за шуменските баскетболисти

Баскетболистите на "Шумен" победиха гостуващия "Шампион 2006" със 102:67 в среща от втория кръг на Втората четворка в мъжката "А" група. За домакините това беше първи мач в този етап от първенството, тъй като двубоят с "Видабаскет" беше отменен заради грипната епидемия във Видинско. Днешният сблъсък започна равностойно, но шуменци бързо успяха да наложат..

публикувано на 10.02.19 в 21:28