"Лудогорец" отпада от Лига Европа

"Лудогорец" завърши 0:0 с гостуващия АЕК (Ларнака) в двубой от група "А" на Лига Европа. Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Мачът беше равностоен и ремито беше най-логичният резултат. Най-силните минути за българския шампион бяха в последната четвърт на сблъсъка, но изстрели на Марселиньо, Кампаняро и Шверчок минаха встрани от вратата на кипърския тим или бяха пратени право в ръцете на вратаря Рамирес. В другия двубой от групата "Байер" (Леверкузен) победи в Германия "Цюрих" с 1:0. Така тези отбори събраха по 9 точки и си гарантираха класиране за следващата фаза. "Лудогорец" е трети с 2 точки, колкото има и последният АЕК. На 29 ноември разградчани гостуват на "Байер", а последната им среща е домакинство на "Цюрих" на 13 декември.

"Шумен" победи "Бъки"

Хандбалистките на „Шумен 98“ победиха „Бъки“ - Габрово с 26:22 точки, в среща от 5-тия кръг на държавното ни първенство. Срещата се игра в зала „Арена Шумен“. На почивката домакините водеха с 12:9. Това бе и първата загуба за лидера в първенството – „Бъки“, който остава с 8 точки, а шуменки са с 6.

публикувано на 18.11.18 в 17:47

Загуба на „Ботев“ (Нови пазар) от новака „Тополи 2010“

Футболистите на „Тополи 2010“ (Тополи) поднесоха изненадата в ХIII кръгот Трета лига – Североизточна аматьорска група, като победиха в доста драматичен мач лидера на групата „Ботев“ (Нови пазар). Голът за победата на тима от варненското село Тополи падна в 84-та минута след прецизно изпълнен ъглов удар на Емил Илиев. Преди топката да навести мрежата..

публикувано на 18.11.18 в 08:22

Победи за шуменските баскетболистки

Две победи записаха младите шуменски баскетболистки в първия тур на първенството в „Б“ група на регион „Добруджа“. Отборът със момичета до 12 г. победи последователно „Вихър 2002“ – Вълчи дол с 61:17 и „Ънстопабъл“ – Добрич с 5:66. Срещите се играха снощи в зала „Добротица“ в Добрич. Шуменки показаха отлични реализаторски умения и майсторски бързи атаки,..

публикувано на 16.11.18 в 10:47

Финална среща в Сеново

„Миньор“ (Сеново) и „Суворово“ ще играят днес финална среща за Купата на аматьорската футболна лига. Победителят от двубоя ще представи Североизточна България на финалите през пролетта на 2019 г.   с отбори победители в Северозападна, Югоизточна и Югозападна България. Срещата ще се проведе в Сеново от 14:30 часа.

публикувано на 14.11.18 в 10:26

"Дунав загуби от "Ботев" във Враца

Футболистите на "Дунав" отстъпиха с 0:1 като гост на "Ботев" (Враца) в среща от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Това беше и първият мач, който се игра на стадион "Христо Ботев" в северозападния град от началото на сезона, тъй като досега съоръжението беше в ремонт. Домакините започнаха по-добре двубоя, но не успяха да вкарат попадение. Постепенно..

публикувано на 11.11.18 в 14:25

Фестивалът "Дунавска перла" се провежда в Русе

В Русе беше открит Международният фестивал по спортна акробатика "Дунавска перла". При откриването се включиха фолклорен танцов състав „Здравец“, салса клуб „Фламинго“ и олимпийските шампиони от Бургас Мариела Костадинова и Панайот Димитров, които спечелиха златото както в отборната, така и в индивидуалната надпревара на младежката Олимпиада в Буенос..

публикувано на 10.11.18 в 16:20

„Атлетик“ с невъзможен обрат

Младите футболисти на шуменския клуб „Атлетик“ (набор 2009 г.)  победиха връстниците си от „Светкавица“ - Търговище с 6:4. Срещата се игра пред многобройна публика на терена до спортен комплекс „Плиска“ в Шумен. Домакините постигнаха невъзможен обрат, след като на полувремето губеха с 1:4.  След края на футболната среща малките състезатели на „Атлетик“..

публикувано на 10.11.18 в 14:39