14-годишните на "Лудогорец" загубиха с дузпи

Снимка: ПФК "Лудогорец"

Отборът на "Лудогорец" до 14 години загуби финала за Купата на Българския футболен съюз, като отстъпи на "Ботев" (Пловдив) след изпълнение на дузпи. Редовното време на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица завърши 1:1. Пловдивчани поведоха в 55-ата минута с гол на Мартин Драганов, а тимът от Разград изравни 12 минути по-късно с попадение на Петър Атанасов. До края на срещата нито един от двата състава не успя да реализира и така се стигна до изстрели от бялата точка. За "Лудогорец" точни бяха Георги Караиванов, Дакарай Трой и Александър Георгиев, а голмайсторът Петър Атанасов пропусна. Играчите на "Ботев" реализираха всичките пет дузпи и спечелиха финала с краен резултат 6:4.

"Лудогорец": Умут Хабил, Христо Русев, Георги Караиванов, Александър Георгиев, Кристиян Иванов, Петър Атанасов, Васил Тошев (Костадин Белалиев), Стивън Вълчев (Костадин Макарополиев), Радослав Мутафов (Дакарай Трой), Никола Георгиев (Божидар Митев), Петър Кирев

"Ботев": Александър Маджаров, Добромир Павлов, Божидар Сидеров, Христо Цветков, Костадин Татаров, Асен Митков, Стефан Трайков, Валентин Иванов, Андрей Цой, Димитър Петров, Мартин Драганов

Повиквателна за националния отбор

Баскетболистът на "Шумен" Виктор Серафимов получи повиквателна за младежкия национален отбор на България до 20 години. Шуменецът е включен в разширения състав на страната ни за Европейското първенство, което ще се проведе от 12 до 21 юли в Португалия. Тимът, воден от Васил Христов и помощника му Венцислав Стоев, се събира в Правец на 4 юни...

публикувано на 25.05.19 в 15:33

„Вълците” с купата на ГАЛФ

Отборът на „Вълците” вдигна шампионската купа в Градската аматьорска лига по футбол – сезон 2018/19. Това е втора победа за тима в десетгодишната история на шуменския турнир. „Траките” взеха среброто, изоставайки само с точка от шампиона. Бронзовото отличие остана за „Трите мечки”.  „Разликата в точките е малка, а първенството бе изключително оспорвано”,..

публикувано на 25.05.19 в 14:26

Хегемонията продължава

"Лудогорец" спечели осма поредна шампионска титла. В двубой от последния кръг на Първа професионална лига разградчани победиха гостуващия тим на "Черно море" с 4:1 и останаха недостижими на върха в класирането. Хеттрик за успеха отбеляза Якуб Шверчок. Полякът се разписа в 32-рата, 58-ата и 70-ата минута. Едно попадение реализира и Димо Бакалов в 10-ата..

публикувано на 25.05.19 в 07:46

Парична премия за "Дунав"

Парична премия от 20 000 лева получиха днес футболистите на „Дунав“. Признанието е за извоюваното право и през следващия сезон тимът да играе в Първа лига. Наградата беше връчена от кмета Пламен Стоилов на треньора Людмил Киров на среща с футболистите, треньорите и ръководството на клуба. „Давайте всичко от себе си, продължавате да радвате..

публикувано на 23.05.19 в 16:31

След успешния сезон за шуменския хандбал

Преди дни хандбалистките на „Шумен 98“ станаха вицешампионки на страната. Те достигнаха до битката за титлата, но на финала отстъпиха на „Бъки“ (Габрово) с 0:2 загуби. Дни след последния двубой в предаването „Извън играта“ гостуваха президентът на клуба Марияна Семерджиева, мениджърът Милен Янев и един от основните спонсори и двигатели на..

публикувано на 21.05.19 в 11:29

"Дунав" с пасив срещу "Септември"

"Дунав" отстъпи на "Септември" с 0:1 в първи финален бараж за разпределение на местата от 11-о до 14-о в Първа професионална футболна лига. Единственото попадение на Градския стадион в Русе беше отбелязано от Кристофър Мандиангу в 65-ата минута. До края на двубоя играчите на Людмил Киров имаха две възможности да стигнат до равенството, но с добри намеси..

публикувано на 19.05.19 в 21:57
Козмин Моци

Интригата за титлата остава

"Лудогорец" и "Левски" завършиха 1:1 на стадион "Лудогорец Арена" в Разград в двубой от 34-тия кръг на Първа професионална футболна лига. В началото на второто полувреме главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа за домакините за игра на Деян Иванов с ръка в наказателното поле. Бранителят получи и втори жълт картон и напусна терена. Точен от бялата..

публикувано на 18.05.19 в 20:33