100 години "Черноломец" Попово

100 балона ще литнат в небето по случай 100 годишнината от организирания футбол в Попово. С музикална програма от 17 ч. започва тържественото честване юбилея. След нея ще бъде награждаване на футболни дейци и състезатели и ще завърши с мач между ветерани на ФК „Черноломец 1919” и „Левски“ (София).

Специален гост на тържеството в Попово е капитанът на „Лудогорец” Светослав Дяков. Заедно с него дойде и купата от Първа професионална лига, завоювана от тима през изминалия сезон. На входа на стадиона е подредена изложба с фотографии от историята на клуба, а стотици деца се снимат с трофея на шампиона.

Антоанета Бонева първа в България

Антоанета Бонева от Стрелкови клуб „Светкавица“- Търговище спечели Държавното първенство в дисциплината 25 метра спортен пистолет с резултат 586 точки. Втора остана Лидия Ненчева от Пловдив. Състезанието приключи днес на обяд. В същата дисциплина, но при девойките, шампион е Мирослава Минчева от Стрелкови клуб „Светкавица“-Търговище. На 19..

публикувано на 15.06.19 в 14:54

Шуменски ученици с три финала

Ученическите отбори   по волейбол, баскетбол и тенис на маса на СУ "Йоан Екзарх Български" – Шумен регистрираха отлична игра и заеха призови места на финалите на Ученическите игри 2018 - 2019. Училището е единственото в спортната история на града, което има три финала на Ученически игри. За да достигнат този етап, те завоюваха първи места във..

публикувано на 10.06.19 в 07:29

Турнир по свободна борба в Бисерци

В Бисерци откриха четвъртият турнир по сводна борба, посветен на европейския, световен и олимпийски шампион Хасан Исаев. Традиционните борби се провеждат и по случай селищният празник на Бисерци. В борбите участват над 120 състезатели от общините Велико Търново, Исперих, Кубрат, Разград, Русе, Силистра, Завет, Шумен и други. На официалното откриване..

публикувано на 09.06.19 в 14:36

Наградиха победителите в „Ученически игри 2019”

Награждаването на победителите от финалните турнири по бадминтон и волейбол от „Ученически игри 2019” се състоя днес в Разград. Турнирите се проведоха през последните четири дни в залите на профилираните гимназии „Шандор Петьофи” и ”Робер Шуман”, и в спортна зала „Лудогорец”. Победител в надпреварата по бадминтон момчета 5-7 клас е отборът..

публикувано на 09.06.19 в 14:33

240 деца на ученически игри

240 деца от 30 отбора от цялата страна участват в турнирите от „Ученически игри 2019“ в Разград. Състезателите са ученици от пети до седми клас и се надпреварват по бадминтон (момичета и момчета) и волейбол (момичета). Волейболистките играят в спортна зала „Лудогорец“ и в залата на ОУ “Васил Левски“- Разград, бадминтонистките – в ПГИ “Робер Шуман“,..

публикувано на 07.06.19 в 12:26