Шуменски ученици с три финала

Ученическите отбори  по волейбол, баскетбол и тенис на маса на СУ "Йоан Екзарх Български" – Шумен регистрираха отлична игра и заеха призови места на финалите на Ученическите игри 2018 - 2019. Училището е единственото в спортната история на града, което има три финала на Ученически игри. За да достигнат този етап, те завоюваха първи места във всички етапи – общински, областен и зонален.

Първи приключиха спортния сезон девойките от волейболния отбор (XI –XII /клас), който зае достойното пето място сред общо десетте отбора – от Варна, Видин, Нова Загора, Павликени, Банкя, Попово, Разлог, Пазарджик, Казанлък и Шумен.

От 5 до 9 юни се проведоха финалните мачове по баскетбол и тенис на маса. Баскетболният отбор  при момчетата (V – VII) клас завоюва трето място и бронзови медали в една изключително трудна и оспорвана битка срещу отбора на гр. Русе.

Достойно се представи и отборът по тенис на маса при момчетата (V - VII клас), който се класира на четвърто място в Момчилград, където се проведе финалният етап на първенството.

Заради проявената съпричастност при провеждането на Ученическите игри през учебната 2018-2019 година, директорът на Центъра за подкрепа на личностното развитие – Ученическа спортна школа „Хан Крум“ в Шумен Валентин Савчев връчи благодарствено писмо на директора на хуманитарното училище Валентина Тодорова.

Галерия

"Дунав" с трета победа

Трета победа от началото на сезона записаха футболистите на "Дунав". В двубой от 12-ия кръг те победиха като гости "Арда" (Кърджали) с 2:0 с голове на Ахмед Ахмедов в края на първото полувреме и на Стефан Христов в 67-ата минута. С успеха тимът от Русе събра 13 точки, с които заема 9-о място във временното класиране. Отборът на "Арда" е 5-и с..

публикувано на 07.10.19 в 09:04

"Лудогорец" победи "Левски"

"Лудогорец" увеличи преднината си на върха в класирането в българския шампионат, след като победи с 2:0 втория "Левски". Точни за успеха на стадион "Лудогорец Арена" в Разград бяха Мавис Чибота в 16-ата минута и Клаудиу Кешеру десет минути преди края на редовното време. Отборът, воден от Станислав Генчев, вече има 30 точки, "Левски" е с 26. В..

публикувано на 07.10.19 в 08:58

Победи на професионалния ринг

Първи професионални победи записаха бойците на Спортен клуб „Шуменска крепост“ Иван Иванов (23) и Сава Карастоянов (24). Снощи те участваха в ХVI-aта гала вечер на веригата „Про файт“ в бургаската зала „Младост”. Карастоянов надделя с 2 на 1 съдийски гласа над бургазлията Георги Манов, вицесветовен и вицеевропейски шампион за юноши в стил фул контакт...

публикувано на 06.10.19 в 08:13

Шуменски шампиони на професионалния ринг

Бойците от Спортен клуб „Шуменска крепост“ Иван Иванов (23) и Сава Карастоянов (24) отпътуваха за Бургас. Там ще се включат в ХVI-aта гала вечер на веригата „Про файт“. Спортистите от Шумен имат за съперници представители на местния клуб „Аякс“, чийто треньор е бившият национален селекционер Йордан Дичев. Сава Карастоянов, който е многократен..

публикувано на 04.10.19 в 12:32

"Лудогорец" победи унгарския "Ференцварош"

Втора поредна победа в груповата фаза на Лига Европа записа "Лудогорец". Шампионът на България надигра като гост унгарския "Ференцварош" с 3:0. Точни за успеха бяха Джоди Лукоки в 1-вата минута и на два пъти Рафаел Форстър - в 40-ата и 64-тата минута. Тимът от Разград игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в края на първата част Драгош..

публикувано на 03.10.19 в 22:43

"Лудогорец" в Младежката шампионска лига

Футболистите на „Лудогорец“ до 19 години започват днес участието си в Младежката шампионска лига. Техен съперник е словашкият „Слован“. Първият мач между двата тима е от 19 ч. българско време на Националния стадион в Братислава. Реваншът в Разград е след три седмици – на 23 октомври от 18 ч.

публикувано на 02.10.19 в 17:09

Баскетболен турнир в Шумен

Шумен ще е домакин на баскетболен турнир за юноши, съобщава агенция БГНЕС. Надпреварата ще е от 10 до 13 октомври и ще е първи етап от подготовката на българския национален отбор до 17 години за Световното първенство за юноши, на което страната ни ще бъде домакин през 2020 година. Съперници на националите ще бъдат националният отбор до 18 години на..

публикувано на 02.10.19 в 17:03