Ученически игри по баскетбол

4
Снимка: РУО - Търговище

35-ото издание на Ученическите игри по баскетбол „Юноши” VIII-X клас откриха  официално в спортна зала „Дечко Стефанов” в Търговище.

Във финалите по баскетбол участват общо 10 училищни отбора от Варна, Търговище, София, Велико Търново, Видин, Силистра и други градове. Те са разпределени в две групи, като срещите ще се провеждат на принципа всеки срещу всеки.

Първата среща бе между отборите на София и Правец, а след официалната част по откриването се срещнаха отборите на Варна и Видин. Търговище е представен от отбора на ПТГ „Цар Симеон Велики”. Момчетата ще се изправят срещу тимовете на Велико Търново, Силистра, Стара Загора и Златоград. Решаващите срещи за определяне на първите шест отбора, които ще се борят за челните места, ще бъде в неделя, когато ще се проведе официалното награждаване и закриването на финалите по баскетбол.

Галерия

Промени в движението

Промени в движението ще бъдат въведени от Областната дирекция на МВР в Разград. Те са във връзка с футболната среща между „Лудогорец” и „Ференцварош”, която ще се проведе утре от 20.30 ч. на стадион “Лудогорец арена”. От 17.30 ч.няма да бъдат допускани автомобили по улиците   „Васил Левски“, „Ветеринарна”, “Мраморно море” и Северен булевард...

публикувано на 16.07.19 в 14:41

Злато за шуменски каратист

Шуменецът Иван Иванов спечели златен медал от завършилото Европейско първенство по карате шинкиокушин в Прага за кадети и кадетки, юноши и девойки. Той се наложи в категорията до 50 килограма, съобщи за Радио Шумен Даниел Димитров – помощник-треньор на националния отбор. Иван Иванов бе обявен и за най-техничен състезател на първенството в своята..

публикувано на 08.07.19 в 09:37

Огнеборците победители

Отборът на РД "Пожарна безопасност и защита на населението"- Шумен спечели футболния турнир, организиран от Областната дирекция на МВР по повод професионалния празник. До финала огнеборците стигнаха след две поредни победи в предварителната група. На финала играха оспорван двубой с другия победител от група А - тимът на РУ- Шумен. В две..

публикувано на 04.07.19 в 16:41

Сребро за Фатих Фаик

Фатих Фаик от новопазарския клуб стана вицеевропейски шампион в категория до 70 кг при юношите до 18 години в Европейското първенство по карате киокушин, което се проведе в Прага. Българският национален отбор за кадети, юноши и младежи до 21 години завоюва два златни, четири сребърни и четири бронзови медала. На Европейското първенство в Прага в..

публикувано на 04.07.19 в 16:26

Турнир по тенис на корт

Открит турнир по тенис на корт за деца ще има в Шумен. Записването на участниците вече започна, съобщи за Радио Шумен Радостин Радославов, главен съдия и директор на турнира. Надпреварата ще бъде в петък на кортовете до Ученическия стадион, в нея могат да се включат подрастващи на възраст от 9 до 12 години. За най-добрите, които се класират на..

публикувано на 02.07.19 в 15:53

Купа „Никола Козлево“

Първото издание на колоездачното състезание Купа „Никола Козлево“ ще се състои в петък и събота - 28 и 29 юни. От 13 до 14 часа в последния работен ден за седмицата ще се събират заявки за участие и ще се изготвят стартовите листове. От 14 часа е техническата конференция, в залата на Община Никола Козлево.  От 16:00 часа е стартът на дисциплината..

публикувано на 27.06.19 в 16:05
Антоанета Бонева

Антоанета Бонева на финал

Антоанета Бонева влезе във финала на 25 метра пистолет на Европейските игри в Минск, Беларус. Бонева записа 583 точки, което е осми резултат. Преди няколко дни тя спечели бронзов медал на 10 метра въздушен пистолет. Двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Мария Гроздева завърши 12-а в пресявките с 580 точки и отпадна. Финалът е днес..

публикувано на 26.06.19 в 15:10