Писта Русе 2019

| обновено на 23.06.19 в 08:08

Третият кръг от националния автомобилен шампионат на затворен маршрут „Писта Русе” се провежда в крайдунавския град. Близо 60 участници се състезават в 6 класа. Наред с осмото издание на състезанието се провежда и Национален шампионaт „Безопасно шофиране” за деца до 18 г., който се организира съвместно с ”Българска Федерация по Картинг-НКС” и Института за пътна безопасност.

Заради автомобилния шампионат затварят за движение булеварди и улици в Русе. До 19 ч. днес затворен остава бул. „Бозвели“ в участъка от ул. „Борисова” до бул. „Цар Освободител”.

От 9 до 18 часа днес затварят: бул. „Цар Освободител” в участъка от ул. „Понайот Хитов” до Гаровия площад; бул. „Христо Ботев” в участъка от бул. „Цар Освободител” до кръстовището с бул. „Васил Левски” и бул. „България” от бул. „Гоце Делчев” до пътния възел Розова долина.

Движението на МПС ще се извършва по обходни маршрути, както следва:

От посока Дунав мост по пътен възел Розова долина, кръговото кръстовище на ул. „Шипка“ през кв. Чародейка по улиците „Изгрев“, „Зорница“ и  „Филип Станиславов“ към Варна  и  София;

От посока София – двупосочно по южното платно на бул. „България” в участъка от училище „Алеко Константинов“ до кръстовището с бул. „Гоце Делчев” и по бул. „Гоце Делчев” през ж.к. Дружба (ж.к.Чародейка) към  Варна и Дунав  мост;

По бул. „Цар Освободител” в посока Автогара Юг от кръстовището при Кооперативния пазар по ул. „Шипка” към ул. „Чипровци“ и по ул. „Панайот Хитов” към ул. „Борисова”. В обратната посока от Гаровия площад по ул. „Борисова”.

Промяната в организацията на движението е обозначена с пътни знаци и табели.

Злато за шуменски каратист

Шуменецът Иван Иванов спечели златен медал от завършилото Европейско първенство по карате шинкиокушин в Прага за кадети и кадетки, юноши и девойки. Той се наложи в категорията до 50 килограма, съобщи за Радио Шумен Даниел Димитров – помощник-треньор на националния отбор. Иван Иванов бе обявен и за най-техничен състезател на първенството в своята..

публикувано на 08.07.19 в 09:37

Огнеборците победители

Отборът на РД "Пожарна безопасност и защита на населението"- Шумен спечели футболния турнир, организиран от Областната дирекция на МВР по повод професионалния празник. До финала огнеборците стигнаха след две поредни победи в предварителната група. На финала играха оспорван двубой с другия победител от група А - тимът на РУ- Шумен. В две..

публикувано на 04.07.19 в 16:41

Сребро за Фатих Фаик

Фатих Фаик от новопазарския клуб стана вицеевропейски шампион в категория до 70 кг при юношите до 18 години в Европейското първенство по карате киокушин, което се проведе в Прага. Българският национален отбор за кадети, юноши и младежи до 21 години завоюва два златни, четири сребърни и четири бронзови медала. На Европейското първенство в Прага в..

публикувано на 04.07.19 в 16:26

Турнир по тенис на корт

Открит турнир по тенис на корт за деца ще има в Шумен. Записването на участниците вече започна, съобщи за Радио Шумен Радостин Радославов, главен съдия и директор на турнира. Надпреварата ще бъде в петък на кортовете до Ученическия стадион, в нея могат да се включат подрастващи на възраст от 9 до 12 години. За най-добрите, които се класират на..

публикувано на 02.07.19 в 15:53

Купа „Никола Козлево“

Първото издание на колоездачното състезание Купа „Никола Козлево“ ще се състои в петък и събота - 28 и 29 юни. От 13 до 14 часа в последния работен ден за седмицата ще се събират заявки за участие и ще се изготвят стартовите листове. От 14 часа е техническата конференция, в залата на Община Никола Козлево.  От 16:00 часа е стартът на дисциплината..

публикувано на 27.06.19 в 16:05
Антоанета Бонева

Антоанета Бонева на финал

Антоанета Бонева влезе във финала на 25 метра пистолет на Европейските игри в Минск, Беларус. Бонева записа 583 точки, което е осми резултат. Преди няколко дни тя спечели бронзов медал на 10 метра въздушен пистолет. Двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Мария Гроздева завърши 12-а в пресявките с 580 точки и отпадна. Финалът е днес..

публикувано на 26.06.19 в 15:10

Отново бойци на арената

Технически семинар по кикбокс ще се проведе на 13 юли в зала "Арена Шумен" по инициатива на старши треньора на шуменския клуб Галин Методиев. Събитието е открито за всички състезатели и трениращи в СК "Шуменска крепост", както и за други желаещи да се включат във форума. Семинарът ще се води от родения в Шумен бивш състезател и дългогодишен треньор..

публикувано на 25.06.19 в 09:10