75 години ФК "Янтра"

4
Снимка: Община Ценово

75 години от основаването си отбеляза Футболният клуб „Янтра“ в Ценово. Юбилеят съвпадна и с 60-тата годишнина от откриването на стадиона в общинския център.

За да отпразнуват знаменателния рожден ден, в Ценово се събраха много футболни ветерани, съдии, спортисти и фенове на отбора. Гости на празника бяха Бисер Торнев – бивш председател на Областния съвет на БФС, както и представителите на съдийската колегия Севдалин Петров и Георги Илиев.

Галерия

„Шуменска крепост” отново с отборната купа

Спортен клуб „Шуменска крепост” спечели отборната купа в стил лоу кик от Държавния шампионат по кикбокс. В другия стил К1 домакините се класираха втори. Изпревари ги отборът на „Армеец” – София. През уикенда в „Арена Шумен” сили премериха 190 от най-добрите български бойци от всички възрасти. Добромир Петров (мъже до 71 кг), Иван Иванов (мъже до 81..

публикувано на 15.09.19 в 18:10

Сребро за Даниел Пехливанов

Сребърен медал от Републиканско първенство по полицейска лична защита и карате спечели силистренският полицай Даниел Пехливанов. Той се класира втори в дисциплината „Кумите” в категория до 75 кг, а в дисциплината „Ката“ е заел четвъртото място. Повече от 80 спортисти от национални и териториални дирекции на МВР са участвали в състезанието, провело..

публикувано на 13.09.19 в 12:02

Нова спортна зала в Шумен

Спортна зала за Реално Айкидо беше открита в Шумен. Тя се намира на булевард „Ришки проход“ 185. Заниманията ще се водят от ръководителя на школата майстор 6-и дан Валери Василев и от майстор 2-ри дан Митко Митков. Залата е открита със съдействието на общинското ръководство на ВМРО.

публикувано на 04.09.19 в 10:32

Преслав събра ориентировачи

Над 220 състезатели по спортно ориентиране финишираха в центъра на Велики Преслав, където днес се провежда спринтовата дисциплина от състезанието за купа „Шуменска крепост – СиВен” 2019. Най-атрактивният участник на старта беше 3-годишна състезателка от Варна, който потегли по маршрута заедно с баща си и по-големия си брат. В маршрутния пробег из..

публикувано на 31.08.19 в 17:17
Лудогорец загуби с 2:3 от Ференцварош в Разград

Съперниците на „Лудогорец“ в Лига Европа

ЦСКА Москва, „Еспаньол“ и „Ференцварош“ ще са съперници на „Лудогорец“ в груповата фаза на Лига Европа. Това отреди жребият днес, изтеглен в Монако. Четирите тима са в група H на надпреварата. Първите мачове са на 19 септември, като програмата ще бъде уточнена по-късно.   „Като цяло групата е добра, нито един от отборите не ни..

публикувано на 30.08.19 в 14:55

Турнир по всестранна езда

Националният турнир по всестранна езда за Купа Русе ще се проведе днес и утре на Хиподрума край града. Организатор на първенството е СЕК "Кентавър - Русе, БФКС и Община Русе. В Националния турнир ще се включат всички клубове, практикуващи дисциплината в страната. В 9 ч. започва изпитанието по обездка, а от 17 ч. е прескачането на препятствия. На..

публикувано на 30.08.19 в 09:27

"Дунав" и "Черно море" откриват кръга

Футболистите на "Дунав" гостуват днес на "Черно море" в първи двубой от осмия кръг на българското първенство. Срещата е от 18 ч. на стадион "Тича" във Варна и ще бъде ръководена от Драгомир Драганов. В класирането тимът от Русе е 12-и с актив от 7 точки, а "Черно море" е на шестата позиция с 10 точки.

публикувано на 30.08.19 в 09:15