75 години ФК "Янтра"

4
Снимка: Община Ценово

75 години от основаването си отбеляза Футболният клуб „Янтра“ в Ценово. Юбилеят съвпадна и с 60-тата годишнина от откриването на стадиона в общинския център.

За да отпразнуват знаменателния рожден ден, в Ценово се събраха много футболни ветерани, съдии, спортисти и фенове на отбора. Гости на празника бяха Бисер Торнев – бивш председател на Областния съвет на БФС, както и представителите на съдийската колегия Севдалин Петров и Георги Илиев.

Галерия

Резултати от турнира по всестранна езда в Кабиюк

Завърши тридневният турнир по всестранна езда, който се проведе в кабиюшката гора край Шумен. На първо място в Държавното първенство Клас две звезди за мъже и жени, първи се гласира Петър Марчев от Клуба по конен спорт (ККС) „Олимпик“ – София с кон Гастон. Втори е Ивелин Далаков от ККС „Тракен е н“ с кон Пасианс, трети е Светлин Кръстанов от..

публикувано на 20.10.19 в 18:59

Всестранна езда в Кабиюшката гора

Тридневният турнир по всестранна езда днес продължава с последната дисциплина – прескачане на препятствия. Стартът бе даден от 9:30 ч. в кабиюшката гора край Шумен. В проявата, организирана от Българската федерация по конен спорт, Държавното предприятие „Кабиюк“ и Клуба по конен спорт „Кабиюк“, участват над 40 коня и жокеи от 12 клуба в страната...

публикувано на 20.10.19 в 09:42

Десета победа за "Лудогорец"

Десета победа от началото на сезона записаха футболистите на "Лудогорец". Шампионите победиха като гост "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в среща от 13-ия кръг. Единственото попадение на стадиона в Ком атево отбеляза Жорж иньо в 7-ата минута. Разградчани не допуснаха гол в седми пореден мач, което е изравнен клубен рекорд. За "Лудогорец" предстои двубой в..

публикувано на 20.10.19 в 07:44

Турнир по всестранна езда

Тридневен турнир по всестранна езда започва от днес в гората край "Кабиюк" в Шумен. Обездката като началото на дисциплината е от 13 ч. В събота от 9,30 ч. е началото на кроса-кънтри, като в зависимост от категориите състезателите ще преодолеят 5 трасета с различна дължина. В неделния ден също от 9,30 е последната дисциплина-прескачане на..

публикувано на 18.10.19 в 12:52
Красимир Кръстев и Добрин Борисов

На рали в Ихтиман

Двама шуменски пилоти ще се включат през уикенда в първия рали спринт в Ихтиман. Красимир Кръстев и Добрин Борисов трябва да преодолеят късите дистанции на класическия етап „Мухово“. Кръстев ще разчита на приятелката си Зоя Атанасова. Тя ще бъде негов навигатор. Отляво на Борисов пък ще стои Пламен Иванов, настоящият ръководител на комисията..

публикувано на 18.10.19 в 11:17

"Дунав" с трета победа

Трета победа от началото на сезона записаха футболистите на "Дунав". В двубой от 12-ия кръг те победиха като гости "Арда" (Кърджали) с 2:0 с голове на Ахмед Ахмедов в края на първото полувреме и на Стефан Христов в 67-ата минута. С успеха тимът от Русе събра 13 точки, с които заема 9-о място във временното класиране. Отборът на "Арда" е 5-и с..

публикувано на 07.10.19 в 09:04

"Лудогорец" победи "Левски"

"Лудогорец" увеличи преднината си на върха в класирането в българския шампионат, след като победи с 2:0 втория "Левски". Точни за успеха на стадион "Лудогорец Арена" в Разград бяха Мавис Чибота в 16-ата минута и Клаудиу Кешеру десет минути преди края на редовното време. Отборът, воден от Станислав Генчев, вече има 30 точки, "Левски" е с 26. В..

публикувано на 07.10.19 в 08:58