Купа „Никола Козлево“

Първото издание на колоездачното състезание Купа „Никола Козлево“ ще се състои в петък и събота - 28 и 29 юни. От 13 до 14 часа в последния работен ден за седмицата ще се събират заявки за участие и ще се изготвят стартовите листове. От 14 часа е техническата конференция, в залата на Община Никола Козлево. От 16:00 часа е стартът на дисциплината Индивидуално бягане по часовник по маршрута Никола Козлево - Хърсово – Никола Козлево. Дължината на трасето за юношите е 13 километра, а за мъжете – 26.

От 10 часа в събота започва Общият старт по маршрута с. Стоян Михайловски – Жилино - Църквица – Хърсово – Никола Козлево – Пет могили – Каравелово – Красен дол – Мировци – Стоян Михайловски – Жилино – Църквица – Хърсово – Никола Козлево – Вълнари. Награждаването е от 14 часа в събота. В дисциплината Общ старт ще бъдат изминати 86 километра. Трасето е с 1200 метра положителна денивелация. Мъжете и юношите ще стартират заедно, но класирането ще бъде отделно.

Състезанието се организира от колоездачен клуб "Варна" и от Черноморска колоездачна лига. Още може да чуете от разговора с  Николай Стамболийски, организатор на Купа „Никола Козлево“.

Галерия

Стрелба по панички

Състезанията по ловна стрелба, организирани от Ловно рибарското сдружение "Сокол" в Тутракан, се провеждат на стрелковия комплекс. Дисциплината е "Скийт" и участниците ще стрелят по панички, като се очаква да се включат отбори от всичките 16 дружинки от района. Победителите ще получат купи, медали и грамоти.

публикувано на 25.08.19 в 08:16

„Шумен 2007“ загуби от „Хитрино“

„Шумен 2007“ загуби у дома двубоя с „Хитрино“ в среща от III-тия кръг от първенството на Трета лига – Североизточна аматьорска група. След атака на домакините, в 29-та минута Дениз Кадир откри резултата. В 70-та минута Ивелин Василев с глава насочи топката в мрежата на шуменци и изравни 1:1. В 88-ата минута след отсъдена дузпа, капитанът на „Хитрино“..

публикувано на 25.08.19 в 07:55

Изпратиха бойците на Европейско

Над 30 приятели и съотборници се събраха на автогарата в Шумен, за да изпратят бойците Полина Галинова и Георги Атанасов. Състезателите на Спортен клуб „Шуменска крепост“ потеглиха за унгарския град Гьор. Там ще участват в Европейското първенство по кикбокс за кадети (WAKO). Поли ще се бори за златото в категорията девойки старша възраст до 60 кг и стил..

публикувано на 23.08.19 в 13:46

Изтеглиха жребия за Купата

Победителят от сблъсъка между „Севлиево“ и „Нефтохимик“ ще е съперник на „Лудогорец“ в 1/16-финалите на турнира за Купата на България по футбол. Това отреди жребият днес. „Дунав“ ще се изправи срещу спечелилия мача между „Суворово“ и ЦСКА 1948. Третодивизионният „Хитрино“ излиза срещу „Кариана“ (Ерден) в двубой от втория предварителен кръг и при..

публикувано на 23.08.19 в 13:24

"Дунав" гостува на "Локомотив"

Футболистите на "Дунав" гостуват на "Локомотив" в последна среща от шестия кръг на първенството. Двубоят е от 20,30 ч. в Пловдив и ще бъде ръководен от Станимир Тренчев. Във временното подреждане русенци са 9-и с актив от 6 точки, докато "Локомотив" е на петата позиция с 10 точки.

публикувано на 19.08.19 в 09:11

"Лудогорец" победи "Черно море"

"Лудогорец" победи с 2:1 "Черно море" във Варна в двубой от шестия кръг на българското футболно първенство. Родр и го откри резултата за домакините в 28-ата минута, а шампионите от Разград стигнаха до пълен обрат с попадения на Дан Битон в 32-рата и Клаудиу Кешеру в 74-тата минута. С успеха тимът на Стойчо Стоев се върна на върха в класирането с..

публикувано на 19.08.19 в 09:08

Отличен старт за „Шумен 2007“ в Трета лига

Футболистите на „Шумен 2007“ започнаха с победа участието си в Североизточната трета лига. Първият двубой на възпитаниците на Александър Димов срещу „Бенковски“ (Бяла) беше отложен поради организационни причини, а във втория кръг новакът в групата спечели с 5:1 гостуването си на „Ботев“ (Нови пазар).  В 10-ата минута Юлиян Загоров откри за..

публикувано на 18.08.19 в 08:15