Чумата отложи маратон

Снимка: Личен архив

Отлагат „Лудогорския маратон“ в Разград. Това съобщи председателят на СНЦ „Зелена стъпка“ Цоньо Пенев. Решението бе обявено на съвместния брифинг на заместник областния управител Евгени Драганов, кмета на Разград Валентин Василев, директора на ОДБХ д-р Илиян Драмалиев.

В областта бе обявено бедствено положение във връзка разпространението на болестта африканска чума по свинете. Разпоредено е Агенция „Митници“ да извършва щателни проверки за свинско месо на автомобили и личен багаж от страни, в които има огнища на болестта. Такава страна е Румъния и от там има участници в маратона.

„Имахме нагласа и обсъждахме възможните мерки за биосигурност в първата част на срещата, но след това стана ясно, че събитието всъщност е два дни, има палатков лагер, достъп на автомобили и още детайли, които подлагат на риск мероприятието. Един пропуск може да се окаже фатален, рисковано е“ – каза заместник областния управител Евгени Драганов. По думите му, заразата заплашва не само бранша свиневъдство, а и зърнопроизводството, тъй като се пренася и чрез фуражи. Затова държавата вземе крути мерки по отношение на недопускане разпространението.

За участие в „Лудогорския маратон“ са се записали 374 души. Цоньо Пенев заяви, че отлагането за август е невъзможно, тъй като участниците са ангажирани с други състезания. Ще се обмисли вариант за септември.

Отличен старт за „Шумен 2007“ в Трета лига

Футболистите на „Шумен 2007“ започнаха с победа участието си в Североизточната трета лига. Първият двубой на възпитаниците на Александър Димов срещу „Бенковски“ (Бяла) беше отложен поради организационни причини, а във втория кръг новакът в групата спечели с 5:1 гостуването си на „Ботев“ (Нови пазар).  В 10-ата минута Юлиян Загоров откри за..

публикувано на 18.08.19 в 08:15

„Хитрино“ с първа победа у дома

Футболистите на „Хитрино“ постигнаха първа победа за новото първенство в Североизточната трета лига. В двубой от втория кръг те победиха гостуващия „Кубрат 2016“ с 3:1. В 13-ата минута Ивелин Василев откри резултата за домакините след самостоятелен рейд в наказателното поле. В 43-тата минута капитанът на „Хитрино“ Христо Александров удвои след добро..

публикувано на 18.08.19 в 08:12

Билет за мач - срещу трите имена и рождената дата

„Лудогорец“ пусна в продажба билетите за първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу „Дъ Ню Сейнтс“ (ТНС). От днес до понеделник (5 август) на обед на клубната база ще се продават входни талони само на притежателите на абонаментни карти за настоящия сезон. В понеделник следобед започва свободната продажба на пропуски. За..

публикувано на 03.08.19 в 15:39

Мартин Петров триумфира в ускорения шахмат

Международният майстор Мартин Петров спечели турнира по ускорен шахмат в рамките на Мемориал "Стоян Иванов". Състезанието се проведе от петък до неделя в зала "Арена Шумен". Победителят събра 7.5 точки от 9 кръга. За Радио Шумен той сподели, че следващата му цел е да стане гросмайстор и смята да го постигне до 2 години. На второ място в крайното класиране..

публикувано на 28.07.19 в 15:25

GM Васил Спасов победи в блица

Гросмайстор Васил Спасов победи в блиц турнира в рамките на Националната купа по шахмат Мемориал "Стоян Иванов", който се проведе в зала "Арена Шумен". С равен брой точки - 8 финишира и вторият в класирането - Мартин Петров. Третото място зае Тома Киряков, който събра 7 точки. Състезанието се провете по швейцарската система в девет кръга. Участваха общо..

публикувано на 27.07.19 в 18:09

Победа за "Дунав"

Първа победа за сезона записаха футболистите на "Дунав". В среща от третия кръг на българското първенство русенци надиграха гостуващия тим на "Царско село" с 3:1. Домакините откриха резултата в 25-ата минута след автогол, последваха нови две попадения – на Ивайло Лазаров в 40-ата и на Иван Селем е нев в 49-ата минута. П о четното попадение за..

публикувано на 27.07.19 в 08:54

Старт на Мемориала "Стоян Иванов"

Националната индивидуална купа по шахмат Мемориал „Стоян Иванов“ започна в зала Арена Шумен. Състезанието е тридневно. Включва ускорен шахмат и блиц. В първия модул по ускорен шах участват 80 състезатели. Сред тях са трима гросмайстори – Васил Спасов, Ивайло Енчев и Крум Георгиев, 7 международни майстори, национални шампиони по шахмат, перспективни..

публикувано на 26.07.19 в 16:09