15 медала за русенските студенти от универсиадата в Стара Загора

15 медала спечелиха студентите-спортисти на Русенския университет на четвъртата Национална универсиада в Стара Загора. Участваха над 1100 студенти-спортисти, състезаващи се в 13 вида спорт, представители на 26 висши учебни заведения. Русенци се..

публикувано на 19.05.17 в 13:16

31 кръг в Североизточната трета лига

В сряда се играха срещите от ХХХI - междинен кръг в Североизточната трета лига, който постави точка на спор между тимовете от област Добрич за лидерство в групата. Изиграха се мачовете Черноморец (Балчик) - Локомотив (Русе) 2:0 и Суворово 1..

публикувано на 18.05.17 в 14:24

Шуменски бойци с участие в международен турнир

Четирима състезатели от СК ''Шуменска крепост'' са част от националния състав на България за турнирът HUNGARY WORLD CUP, съобщиха от клуба. Събитието се провежда в Будапеща от 18 до 21 май и участие в него вземат бойци от цял свят. Възпитаниците на треньорът..

публикувано на 18.05.17 в 11:00

Дунав победи Черно море с 2:1

Отборът на Дунав (Русе) записа изключително важен успех с 2:1 над Черно море в Каварна. Така “драконите” спечелиха три точки в битката за четвъртото място, което може да им даде право да участват в бараж за класиране в Европа. Първото попадение в срещата..

публикувано на 18.05.17 в 10:09

Културистът Николай Пенчев с признание от Община Разград

Носителят на титлата абсолютен европейски шампион по културизъм за младежи Николай Пенчев беше награден от Община Разград. На среща с кмета д-р Валентин Василев и председателят на Общинския съвет Надежда Радославова шампионът получи плакет. С..

публикувано на 18.05.17 в 08:34

Черно море - Варна и Дунав - Русе в двубой

Днес на стадиона в Каварна, в среща от 33-тия кръг на елитната ни футболна лига, ще се играе двубоят между съставите на Черно море - Варна и Дунав - Русе. Началото на мача е от 17:30 часа. Късно снощи Лудогорец победи Левски с 3:1.

публикувано на 17.05.17 в 10:00

Шуменските щангисти с медали от републиканското първенство в Смолян

Диян Минчев от Шумен спечели шампионската тила на републиканското лично първенство по вдигане на тежести в Смолян. Състезателят от спортен клуб „Шумен“ се представи най – добре в категорията до 77 килограма. Съотборникът му Николай Димитров остана..

публикувано на 14.05.17 в 13:32

Футболен турнир на малки врати започва в Хитрино

Спортните прояви са посветени на Деня на Европа и ще продължат десет дни. Заявки за участие подадоха 12 отбора от общината, разпределени в четири групи по три. Срещите се играят по-системата всеки срещу всеки, всяка вечер от 17 и 18 часа в ученическия..

публикувано на 09.05.17 в 16:20

Боксьорките на Русе за осми път с Купа България

Боксьорките на клуб "Русе" за осми пореден път са носители на "Купа България". Русенки обраха медалите на завършилото в Кърджали състезание за девойки и жени. Шампиони в категориите станаха Севда Асенова, Габриела Димитрова, Стойка Петрова и Маринела..

публикувано на 08.05.17 в 09:05

Дунав отстъпи на ЦСКА

Футболистите на „Дунав“ отстъпиха на ЦСКА в мач от петия кръг на шампионския плейоф в първенството на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Българска армия“ в София. В 76-ата минута Каранга отбеляза за 1:0 за домакините. В добавеното време Рубен Пинто..

публикувано на 08.05.17 в 09:01