публикувано на 22.04.24 в 06:29

"Шахматна пролет" в Шумен

публикувано на 21.04.24 в 12:03

Юношите на "Шумен" – на финал

Юношите на "Шумен" до 19 г. се класираха за финала за Купата на България по баскетбол. Това стана след успех над "ЦСКА" с 82:80 с кош 9 секунди преди сирената. Баръш Мустафа отбеляза 22 точки, Владислав Станев добави 21. Отборът е съставен от играчи,..

публикувано на 21.04.24 в 10:45

Тринайсета победа за "Лудогорец"

"Лудогорец" увеличи на 13 точки преднината си на върха в класирането на футболното първенство. В последния кръг от редовния сезон играчите на Георги Дерменджиев спечелиха с 3:0 гостуването си на "Хебър" с два гола на Текпетей и един на Секо. Следват още..

публикувано на 21.04.24 в 10:31

Шумен – домакин на Първенството в Зона Североизток

Отборът за девойки до 13 години на Футболния клуб "Олимпия" Шумен ще участва в турнира, който ще се проведе днес, на 21 април, на стадион "Панайот Волов" в Шумен.  Турнирът се организира от Българския футболен съюз и е първият за пролетния дял на..

публикувано на 21.04.24 в 09:43

Салимова направи реми с Лагно

Нурглюл Салимова завърши реми в предпоследния кръг на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат при жените, който се провежда в Торонто.  В тринайсетата си партия на канадска земя българката, с белите фигури, успя да се измъкне от много..

публикувано на 21.04.24 в 07:54

Баскетболистите на "Шумен" ще играят в пелйофите

Баскетболистите на "Шумен" ще играят в плейофите на първенството за първи път след завръщането си в елита. За последно тимът беше сред 8-те най-добри при мъжете преди 22 години.  До класирането за директните елиминации се стигна след успех над "Берое"..

публикувано на 20.04.24 в 07:30
Националите ни по хандбал спечелиха бронзовите медали на турнира в Тбилиси

"Шумен 61" излиза за победа

Хандбалният шампион при мъжете "Шумен 61" излиза за категорична победа и във втория от серията ½-финални плейофни двубои срещу „Фрегата”. Мачът е в Бургас днес от 17 ч. В първата среща селекцията на Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев победи..

публикувано на 20.04.24 в 07:07

24-часов ултрамаратон

За втора поредна година в Русе ще се проведе 24-часов ултрамаратон. Началото е в събота (20 април) в 12 ч. на  Градския стадион. Събитието се организира с подкрепата на Общината. Тази година участие в надпреварата са заявили над 100 атлети от осем..

публикувано на 18.04.24 в 16:55
Мирослава Минчева

Стрелците остават с две квоти

Мирослава Минчева завърши седма във финала на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Рио де Жанейро. Състезателката от Търговище записа 13 точки, които не бяха достатъчни, за да ѝ донесат квота за Олимпиадата в Париж. С визи за..

публикувано на 18.04.24 в 09:23

Поражение за Нургюл Салимова

Нургюл Салимова допусна четвърта загуба на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в Торонто.  В партия от 11-ия кръг българката отстъпи с черните фигури на индийката Хумпи Конеру след 90 хода и над пет часа игра. Загубата остави..

публикувано на 18.04.24 в 09:20

Четвърто реми за Нургюл Салимова

Нургюл Салимова направи реми с черните фигури с рускинята Катерина Лагно в седмия кръг на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат. Равенството дойде след 41 хода. Двубоят беше последен от първото завъртане, в което всички 8 състезателки..

публикувано на 12.04.24 в 05:47