Футболът се възражда в Тутракан

От години футболът в Тутракан изчезна, не в буквалния смисъл, разбира се, защото в училищата футболът и други спортове се упражняват. Но липсва Школа за детско-юношески футбол с отбор в тази възрастова група, както и мъжки футболен отбор. Община Тутракан..

публикувано на 08.04.24 в 11:08

Шуменец в челната тройка на Европа

С бронзов медал в Шумен се завръща националният състезател по смесени бойни изкуства Виктор Иванов. Той завоюва отличието в Европейското първенство по ММА в Белград, Сърбия. Иванов стигна до третото място при мъжете до 70,3 кг.  „Доволен съм от..

публикувано на 08.04.24 в 09:40

Десета победа за "Лудогорец"

Десета поредна победа в първенството записаха футболистите на "Лудогорец". Те надиграха "Пирин" (Благоевград) като гости с 2:0.  Николай Бодуров си отбеляза автогол в 58-ата минута, а 15 минути по-късно Педро Нареси оформи крайния резултат.  С актива..

публикувано на 08.04.24 в 08:33

Биляна Дудова с квота за Париж

Биляна Дудова си спечели място на олимпийския турнир по борба в Париж през лятото. Състезателката на русенския клуб "Юнак-Локомотив" стигна до квотата на квалификационния турнир в Баку. В категория до 62 кг световната и четирикратна европейска шампионка..

публикувано на 06.04.24 в 19:23

На крачка от пореден трофей

Хандбалистите на „Шумен 61“ се класираха на финал за „Купа България“. Настоящите носители на трофея спечелиха двубоя си с НСА с 39:27, като на полувремето водеха с 19:12. Възпитаниците на Никола Карастоянов ще очакват победителя от втория полуфинал..

публикувано на 06.04.24 в 17:08

На лов за пета „Купа България“

Хандбалният „Шумен 61” започва днес участието си в турнира за Купата на България при мъжете. Домакин на надпреварата е Дворецът на културата и спорта „Васил Левски” във Велико Търново.  Шампионите са в първия полуфинал, където техен съперник ще е..

публикувано на 06.04.24 в 09:53

Реми и във втората партия

Нургюл Салимова записа второ реми на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в канадския град Торонто. Във втория кръг 20-годишната българка завърши наравно с белите фигури с китайката Лей Тинцзие, която преди година участва в двубоя за..

публикувано на 06.04.24 в 07:47

Загуба на хандбалистките ни от Сърбия

Хандбалистките на България загубиха от гостуващия тим на Сърбия със 17:35 в среща от европейските квалификации, играна в "Арена Шумен". Националките започнаха трудно двубоя и отбелязаха първото си попадение за резултат 1:10. Полувремето завърши при..

публикувано на 04.04.24 в 06:24

"Лудогорец" разгроми "Левски"

"Лудогорец" победи с 5:1 "Левски" в среща от двайсет и седмия кръг на футболното първенство.  Домакините от Разград откриха резултата още в третата минута, столичният тим изравни в седемнайсетата. През второто полувреме с нови четири попадения..

публикувано на 04.04.24 в 06:18

Шансовете на Нургюл в претендентския турнир

Турнирите на претендентите започват тази седмица в Торонто, Канада. На 3 април е официалното откриване на високия шахматен форум, а на 4 април  се играе първият кръг при мъжете и жените.  Живеещата в търговищкото село Крепча Нургюл Салимова е..

публикувано на 02.04.24 в 14:15