четвъртък, 24 май 2012 

Skip Navigation LinksХоризонт

Търсене в сайта

Навигация

публикувано четвъртък, 24 ноември 2011 08:55
Хоризонт Новини Бизнес иновации икономика

Иво Маринов: Иновациите формират едва 26% от добавената стойност у нас  

Регионалното сътрудничество и осигуряването на икономически растеж в условията на криза, ще обсъждат на Икономическия форум за Югоизточна Европа, който се провежда в столицата. България се насочва изцяло към високотехнологични производства, тъй като иновациите формират едва 26% от добавената стойност у нас при средно 46% в ЕС, коментира заместник-министърът на икономиката Иво Маринов:

Рискуваме през следващи години в страната ни трайно да се възпроизвежда бедност. Затова фокусираме усилията си върху целенасочената подкрепа на сектори, които създават висока добавена стойност – информационните, енергоспестяващите технологии и технологиите, свързани със здравето.

Най-големият трансграничен инфраструктурен проект е съвместен с Румъния, съобщи заместник-министърът на регионалното развитие Николай Нанков:

С висок потенциал за развитие на националното сътрудничество е и стратегията на ЕС за Дунавския регион. В основата й е един нов метод на работа, използващ макрорегионалния подход. В нея са залегнали Инвестиции в инфраструктура и иновации и прилагането на информационни технологии.

Олга Иванова

Препоръчване

Затвори

 

recipient1@mail.com;recipient2@mail.com

 

sender@mail.com

Още от Бизнес

Всичко от Бизнес