четвъртък, 24 май 2012 

Skip Navigation LinksХоризонт

Търсене в сайта

Навигация

публикувано четвъртък, 19 януари 2012 13:18
Хоризонт Новини Бизнес Франция облигации

Франция ще се опита да продаде облигации на съкровищни бонове 

© Снимка:   ЕПА / БГНЕС

Франция издава дългосрочни облигации за първи път, след като кредитният й рейтинг бе понижен от агенция "Стандард енд пуърс".

Седмица след понижаването на дългосрочния й рейтинг от "Стандард енд пуърс" Франция е изправена пред първия тест на финансовия пазар. Страната ще се опита да продаде облигации на съкровищни бонове на стойност между 7,5 и 9,5 млрд. евро. Размерът на лихвите трябва да покаже доколко пониженият суверенен рейтинг ще влияе върху инвеститорските интереси. Още повече, че това е единствената операция в толкова голям мащаб за седмицата.

Париж ще издаде шест различни книжа със срок от 2 до 22 години. Тези дни френският министър на икономиката Франсоа Бароан заяви, че въпреки понижаването френските дългови книжа остават надеждни за инвестициите. Думите му са подсилени от факта, че други две рейтингови агенции "Мудис" и "Фич" засега запазиха максималната оценка за Франция.

Информацията е на кореспондента на БНР във Франция Юлия Талева.

Препоръчване

Затвори

 

recipient1@mail.com;recipient2@mail.com

 

sender@mail.com

Още от Бизнес

Всичко от Бизнес