четвъртък, 24 май 2012 

Skip Navigation LinksХоризонт

Търсене в сайта

Навигация

публикувано четвъртък, 24 ноември 2011 12:33
Хоризонт Новини Светът еврозона

Ръководителите на Франция, Германия и Италия се срещат в Страсбург 

© Снимка:   Диана Чепишева - кор. на БНР в Брюксел

Ръководителите на трите водещи икономики на еврозоната - Франция, Германия и Италия - се срещат в Страсбург, за да координират позициите си за разрешенията на дълговата криза в Европа.

Срещата на президента на Франция Никола Саркози, германския канцлер Ангела Меркел и новия италиански премиер Марио Монти е нов опит за постигане на съгласие по действията срещу европейската дългова криза. Наследникът на Силвио Берлускони на премиерския пост на Италия би могъл да играе ролята на арбитър в разногласията между Париж и Берлин по европейските теми. Най-горещата от тях е статутът на Европейската централна банка. Франция настоява за нейната активна роля на дълговите пазари, в което Германия вижда риск за възможностите на банката да влияе върху инфлацията.

Европейската централна банка трябва да играе съшествена роля за спасяването на еврозоната, заяви сутринта пред радио "Франс Ентер" френският външен министър Ален Жюпе. Той наблегна, че кризата в Европа засяга и най-стабилните икономики.

Еврооблигациите са друго средство, което разделя мненията, като германският канцлер Меркел го смята за прибързано.

Тримата държавници ще обсъдят възможните реформи на европейските споразумения, които да наложат по-голяма бюджетна дисциплина в зоната.

Информацията е на кореспондента на БНР в Париж Юлия Талева.

Препоръчване

Затвори

 

recipient1@mail.com;recipient2@mail.com

 

sender@mail.com

Още от Светът

Всичко от Светът