понеделник, 13 февруари 2012 

Skip Navigation LinksХоризонт

Търсене в сайта

Навигация

Камен Костадинов: Управляващите не желаят да слушат корективи отстрани 

© Снимка: БГНЕС

Лично аз имам доверие в независимостта на съдебната власт и се надявам много върху нея да не е оказван натиск или да не бъде оказван такъв, заяви в предаването "Неделя 150" Камен Костадинов, заместник-председател на парламентарната група на ДПС, по повод делото за конфликт на интереси срещу лидера на политическата сила Ахмед Доган. Според Костадинов основанията на Лютви Местан да определи делото като политически пуч срещу Доган са начинът, по който се вземат решенията в комисията за борба с корупцията и конфликт на интереси, начинът, по който е било проведено последното заседание, преди парламентът да излезе във ваканция, както и начинът, по който комисията и Народното събрание е решило да бъде представлявано в делото от г-жа Елеонора Николова, която е само експерт към комисията. "Ако нещата свършваха дотук, нямаше да има никакви проблеми. Но в своята предходна битност г-жа Елеонора Николова е политик с ясно изразени позиции, тя е заместник-председател на една политическа партия, Единната народна партия, и съвместяването на тези две нейни качества е основание за някакви съмнения, още повече, че ... по никакъв начин не е обсъждано защо точно тя трябва да представлява Народното събрание, по какъв начин е упълномощена и т. н. Още повече, че като служител на Народното събрание ... квалификациите, които тя дава, са ярко политически оцветени ... Очаква са от един експерт да дава експертни квалификации, а не политически. Всички тези основания дават основание за декларацията, която беше прочетена", каза той и отказа да тълкува декларацията на ДПС, прочетена в Народното събрание.

Виждаме, че колегите от АТАКА са се превърнали в абсолютен сателит на управляващите от ГЕРБ и много често си задаваме въпроса какво прави Синята коалиция в тази компания, посочи заместник-председателят на парламентарната група на ДПС. "Защото по много въпроси, най-вече в икономическата сфера, ние имаме своите сходни виждания с тях, нещо, което се е случвало и назад във времето ... Разбира се, имаме и много сериозни разминавания със Синята коалиция ... Аз преди малко слушах г-н Мартин Димитров и, честно да Ви кажа, когато той говори като икономист, човек може да се заслуша и да оцени по достойноство това, което казва. В момента, в който започне да се коментира като партиен секретар, нещата стават диаметрално противоположни", смята той.

Управляващите като че ли продължават да са в плен на своята самодостатъчност и не желаят да слушат корективи отстрани, твърди Костадинов. "Много често тези корективи са абсолютно добронамерени и ние считаме, че ... в ситуация на икономическа криза по-често трябва да се търсят общи решения, а не да се затваряме и да се опияняваме от своята самодостатъчност", завърши той.

Предупреждение ли беше оповестената грешка на заместник-министърът на образованието Милка Коджабашиева от страна на ДПС, след което тя подаде оставка, призовава ли движението Синята коалиция да се отдръпне от ГЕРБ, кога ще има разговори между БСП и ДПС за вот на недоверие на правителството и по каква тема ще бъде поискан той можете да чуете в звуковия файл с интервюто с Камен Костадинов.

Препоръчване

Затвори

 

recipient1@mail.com;recipient2@mail.com

 

sender@mail.com

Още от Новини от предаването

Всичко от Новини